Skip navigation.

Greenpeace ijvert voor het stopzetten van de productie van schadelijke stoffen. Enerzijds door druk uit te oefenen op bedrijven en overheden om maatregelen te nemen die de productie en het gebruik van schadelijke stoffen daadwerkelijk beperken. Anderzijds door te ijveren voor een strengere wetgeving. Overheden moeten ervoor zorgen dat enkel stoffen die bewezen onschadelijk zijn op de markt kunnen komen.

REACH wetgeving
Greenpeace heeft gedurende verschillende jaren druk uitgeoefend op de Belgische en Europese politici om een zo ambitieus mogelijke REACH wetgeving af te dwingen. Door middel van verschillende wetenschappelijke studies en acties is ze daar ook in geslaagd.

Voor meer info over de REACH campagne, de rapporten en acties surf naar ons REACH archief

Gif in elektronica
Greenpeace oefent druk uit op de belangrijkste elektronicaproducenten om een groener beleid te voeren. Ze heeft de 'Guide to Greener Electronics' uitgebracht. Deze gids rangschikt producenten van computers en gsm's op hun globale beleid en gedrag met betrekking tot het uitbannen van schadelijke chemicaliƫn en op het nemen van verantwoordelijkheid voor hun producten als ze zijn afgedankt door consumenten. De bedrijven worden gerangschikt op basis van de informatie die beschikbaar is op hun website, communicatie met de bedrijven en onderzoek.

Raadpleeg de laatste versie van het klassement

Greenpeace heeft ook een wetenschappelijke studie uitgevoerd die de aanwezigheid van giftige stoffen in computers aantoont.

Raadpleeg het rapport 'Toxic Chemicals in computers reloaded'