Téměř 80 procent všech světových pralesů již bylo zničeno, z toho velká část v posledních třiceti letech. Dokonce i poslední pětina, která ještě zbývá, je nyní vážně ohrožena. Průmyslová těžba dřeva devastuje i oblasti, kde dodnes žijí původní přírodní národy. Kácení je vyhání z jejich domovů, plení jejich přírodní zdroje a ohrožuje jejich kulturu i samotné přežití. Greenpeace se snaží nadnárodním těžařským firmám zabránit v devastaci a dalším drancování posledních pralesů naší planety.

Organizaci se již podařilo dosáhnout podpory kanadské provincie Britská Kolumbie v ochraně velké části původního pralesa v Kanadě. Nyní Greenpeace zaměřuje svou pozornost na Amazonii, kde jsou každým rokem vykáceny a zničeny desítky tisíc čtverečních kilometrů deštného pralesa.

Nezůstává ovšem jen u Amazonie. V únoru roku 2006 otevřelo Greenpeace globální záchrannou stanici uprostřed pralesů Papui - Nové Guinei, na podzim 2006 pak byla zahájena kampaň na záchranu druhého největšího pralesa světa v africké Demokratické republice Kongo.

Dále v této sekci

 

Aktivity v ČR

 

Pralesy

 

Co můžete udělat Vy

Nejnovější aktualizace

 

Detox Tour 2011- palubní deník – Spolchemie

Autor blogu: Čestmír Hrdinka | 15 září, 2011

Ústí nad Labem, Spolchemie. V rámci DETOX tour se vracím do rodného města a jsem zvědavý, co uvidím. Vzpomínám na školní léta na gymplu v Jatečné, shodou okolností kousek od Spolchemie. A také na rýmovačku tehdejších ústeckých...

Papír s certifikací FSC je stále běžnější

Novinka | 19 února, 2010 v 0:00

Když v roce 1993 vznikl certifikační systém FSC, bylo to na podnět řady mezinárodních ekologických organizací, ale i samotných obchodníků se dřevem, lesníků, dřevozpracujícího průmyslu, sdružení domorodých obyvatel, odborů a certifikačních...

Bémem zrušená Galerie Artwall ožila. Volá po řešení klimatické krize

Novinka | 3 září, 2009 v 0:00

Patří vám dům nebo alespoň jedna zeď ? Pomozte Greenpeace upozornit na mezinárodní klimatickou konferenci v Kodani!

1 - 4 z 4 výsledky.