4. revoluce – energetická soběstačnost

Stránka - 17 prosince, 2012
Podívejte se na nejúspěšnější německý dokument roku 2010. Film 4. revoluce přináší příspěvky vědců, držitelů Nobelovy ceny, politiků, aktivistů, ekonomů a podnikatelů do diskuze o budoucnosti energetiky.

Na příkladech průkopnických projektů z deseti zemí světa tvůrci dokumentu ukazují, jak můžeme energii získávat, využívat a distribuovat. Od rodin v Mali a Bangladéši, přes revoluční využití alternativních energií v automobilovém průmyslu, až po kancelářskou budovu v Německu, která vyrábí více energie, než sama spotřebuje.

Všechny aktéry spojuje jeden cíl: energetická soběstačnost v podobě úplného nahrazení energie z fosilních a jaderných paliv čistou energií z obnovitelných zdrojů. Ta je nejen ekologická, ale i levnější a demokratičtější.

Koncentrace ekonomické moci v rukou velkých energetických korporací zmizí a bude nahrazena decentralizovanou sítí. Tato změna je tak radikální, že se hovoří o počínající revoluci. Po průmyslové a zemědělské revoluci a revoluci informačních technologií přichází čtvrtá – energetická revoluce.

Film můžete legálně zhlédnout online nebo si ho stáhnout do svého počítače. Cena streamované verze je 60 Kč, za stažení zaplatíte 90 Kč. Greenpeace získá 10% této částky a použije ji na podporu rozvoje obnovitelných zdrojů v České republice.

Nevíte si rady, máte problém se zakoupením či zhlédnutím filmu? Pak klikněte sem.

Informace o filmu:

Režie Carl A. Fechner
země, rok Německo 2010
délka 83 min
verze německy, české titulky
cena za stream 60 Kč
cena za download 90 Kč
kvalita 480p (PAL)