Acer - 4,5

Stránka - 20 října, 2009
Acer se propadl o dvě příčky na 13. pozici as celkovým skóre 4,5 bodů. Body ztratil za nižší procento PC, které splňují nová kritéria Energy Star v. 5. V současnosti 55% notebooků a 29% desktopů splňuje Energy Star v.5, starší standardy splňovalo 71,3% notebooků a 38,5% stolních počítačů. Body ztrácí i za malý pokrok při rozšiřování dobrovolného programu zpětného odběru starých výrobků mimo Indii.   

Většinu bodů za svou snahu v oblasti toxických látek získal za závazek odstranit všechny druhy ftalátů, beryllium a jeho sloučeniny a antimon a jeho sloučeniny ve všech nových výrobcích do konce roku 2012. Uvedl na trh 16 modelů monitorů, jejichž součásti jsou - vyjma napájecích kabelů, bez PVC a bromovaných zpomalovačů hoření (BFRs).

Slabé hodnocení získal v odpadové oblasti, přestože uvádí skoro 29,8% míru recyklace měřené k objemu prodeje desktopů a notebooků v minulosti. Bohužel se to vztahuje pouze na ty, které byly prodány a recyklovány na Taiwanu. Acer musí objasnit svou podporu IPR (individuální odpovědnost výrobce) a více se snažit tento princip prosazovat v praxi. Musí rozšířit svůj dobrovolný program zpětného odběru a recyklace mimo Indii a začít využívat recyklované plasty.    

Nepatrně se zlepšil v energetické oblasti, podporuje globální snížení emisí skleníkových plynů o 50% do roku 2050 a 30% do roku 2020 v rozvinutých zemích (oproti stavu v roce 1990). Poskytuje informace o vlastních emisích skleníkových plynů v Taiwanu a vylepšil informování o energetické účinnosti; od 20. července 2007 71,3% notebooku, 38,5% stolních počítačů a 100% LCD monitorů Acer splňuje nejnovější standardy Energy Star. Acer si musí stanovit cíle pro celkové snížení emisí skleníkových plynů a začít využívat energii z obnovitelných zdrojů. 

 

Detailní zpráva ke stažení zde