Apple - 4,9

Stránka - 20 října, 2009

Apple se posunul vzhůru o dvě příčky na 9 pozici a získal 4,9 bodů. Nejlépe si vedl v chemických kritériích

Všechny výrobky Applu jsou již bez PVC a bromovaných zpomalovačů hoření (BFRs), jen některé napájecí kabely jsou v procesu certifikace, že neobsahují PVC. Plný počet bodů nezískal Apple jen díky tomu, že využívá neopodstatněně vysoké prahové limity pro  BFRs a PVC v produktech, které mají být bez těchto látek. Apple si zaslouží pochvalu za viditelnou reklamní kampaň, která upozorňovala na zelené stránky nového MacBooku.

V oblasti elektroodpadu rozšířil Apple pokrytí programu zpětného odběru. Zajišťuje zpětný odběr a recyklaci nově v Asijsko- Pacifickou oblasti včetně Indie, Číny, Hong Kongu, Malajsie, Singapuru, Nového Zélandu, Koreje a Austrálie.  Uvádí, že míra recyklace Apple produktů vzhledem k objemu prodeje před sedmi lety je 18%, nicméně musí ještě doplnit informace,  jak k tomuto výpočtu došel. Apple si stanovil cíl recyklovat 50% výrobků do roku 2010.
Co se energetiky týče je zklamáním, že se Apple ještě nepostavil, v rozhodující fázi vyjednávání o budoucnosti klimatu, za povinné snižování emisí skleníkových plynů.  V dalších energetických kritériích získal Apple body za snížení emisí skleníkových plynů o tři procenta mezi lety 2006 a 2007. Společnost uveřejnila uhlíkovou stopu každého produktu – i když ne přesně tak, jak požadují naše kritéria. Skóre za energetickou účinnost výrobků Apple by se zvýšilo, pokud by poskytl data,  jaké procento výrobků splňuje standardy Energy Star a jaký podíl energie z obnovitelných zdrojů využívá.  Musí taktéž informovat o míře využívání energie z obnovitelných zdrojů.

Detailní zpráva ke stažení zde