Fujitsu - 2,7

Stránka - 20 října, 2009
Fujitsu se posunulo v žebříčku o jedno místo vzhůru na 17. pozici, se ziskem 2,7 bodů. Hůře je na tom pouze Nintendo za Lenovo. Mizerně si vedlo ve všech kategoriích.

Co s chemických látek týká, body získalo za funkční systém nakládání s chemickými látkami a závazek odstranit některé druhy ftalátů v PC do roku 2013. Dvojité body získalo za Fujitsu Technology Solution (dříve Fujitsu Siemens Computers) PC se sníženým obsahem BFR´s a PVC. Fujitsu nově plánuje přestat používat PVC a brómovaný zpomalovač hoření (BFR) HBCDD v PC do konce roku 2013, ale  protože se tento plán nevztahuje na všechny druhy BFRs, nezískalo za to žádný bod.

V energetických kritériích podporuje globální snížení emisí skleníkových plynů a vrchol emisí v roce 2020 (ne 2015), uvádí ověřené informace o množství vlastních emisí skleníkových plynů a informuje o energetické účinnosti svých notebooků a desktopů (i když nedostatečně). Fujitsu nemá žádný závazek na snížení vlastních emisí skleníkových plynů. Množství využívané energie z obnovitelných zdrojů 15 % se vztahuje pouze na Evropu.
Nejhorší je Fujitsu v odpadových kritériích. Přesto získalo body za dobrovolný program zpětného odběru a recyklace starých spotřebičů vlastní značky a informování zákazníků, jak se starými výrobky nakládat. Stejně tak za  podporu, i když slabou,  IPR (individuální odpovědnost výrobce) a informace o míře recyklace v EU získalo body. Nicméně Fujitsu má obrovský prostor pro zlepšení, především co se podpory IPR a informování zákazníků.

Detailní zpráva ke stažení zde