Panasonic - 4,9

Stránka - 20 října, 2009

Panasonic zůstává na 10. pozici s nezměněným skóre 4,9 bodů Nejlépe si vede v energetických kritériích nejhůře v oblasti elektroodpadu. Top známky získal za používání posledních standardů Energy Star (ES) pro externí zdroje energie a televizory. Všechny nové modely televizorů splňují nejnovější kritéria ES a 100% z nich je převyšuje v režimu stand-by o 70 i více procent. Díky tomu si Panasonic vylepšil skóre v energetických kritériích, navíc získal body i za podporu snížení emisí skleníkových plynů o 30% do roku 2020 s vrcholem v roce 2020 (ne 2015 jak je vyžadováno) a za uveřejnění množství emisí skleníkových plynů ze svých provozů (neověřených nezávislou institucí) a závazek jejich celkového snížení.


Skóre Panasonic za chemické látky se vylepšilo díky uvedení mnoha modelů bez PVC na trh, včetně DVD přehrávačů, domácích kin, videí a osvětlovací techniky. Nabízí i dva produkty bez bromovaných zpomalovačů hoření (BFRs)  - fluorescentní stropní osvětlení a kuchyňské lampy. Ačkoliv uvedl na trh produkty bez toxických látek, musí se ještě zavázat k celkovému odstranění PVC a BFRs ze všech produktů.                     

V oblasti elektroodpadu Panasonic příliš nezabodoval. Jeho dobrovolný program zpětného odběru nepokrývá všechny skupiny produktů, ale nedávno spustil program zpětného odběru pro televize a spotřební zboží v USA. Nicméně ztrácí body za pomalý pokrok při zavádění programu zpětného odběru mimo země OECD. 

Detailní zpráva ke stažení zde