Sony - 5,1

Stránka - 20 října, 2009

Sony poskočilo z 12. na 8. Pozici a vylepšilo si skóre na 5,1 bodů. Získalo body za přístup k principu předběžné opatrnosti a za zřetelnější podporu principu Individuální odpovědnosti výrobce.  

V energetických kritériích získal body za energetickou účinnost svých výrobků.  Sony uvádí, že všechny nové televizory uvedené na trh od listopadu 2008 splňují požadavky Energy Star (ES) a 45% nových modelů notebooků VAIO uvedených na trh od července 2007 do října 2008 splňují kritéria ES pro počítače. Sony uveřejnilo ověřenou zprávu o množství emisí skleníkových plynů z více než 200 provozů a zavázalo se k absolutnímu snížení vlastních emisí. Musí ale přijmout cíl a časový plán pro zvýšení podílu elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

.Poměrně dobře si Sony vedlo v oblasti chemických látek, body se mu navýšily díky modelům částečně bez PVC a BFRs, včetně tří modelů videopřehrávačů a řady modelů počítačů VAIO, „Walkmanů“, kamer a digitálních fotoaparátů. Musí si stanovit harmonogram pro eliminaci všech ftalátů, beryllia, antimonu a jeho sloučenin.

V odpadových kritériích si Sony moc dobře nevedlo. Slabé známky dostalo za program zpětného odběru a recyklace výrobků vlastní značky, jelikož mimo země OECD tyto programy nabízí jen minimálně.  Uvádí míru recyklace 54%, vypočítanou na základě objemu prodeje televizí a PC v minulosti, ale tato informace se vztahuje pouze na Japonsko. Body získalo za využití zhruba 20 tun recyklovaných plastů ročně.

Detailní zpráva ke stažení zde