Toxické látky už dávno nejsou v módě

Video | 29 listopadu, 2012

Přidej se i Ty k milovníkům módy, aktivistům, modelkám a návrhářům, kteří poukazují na to, jak je móda závislá na toxických látkách. Požaduj po módní branži, aby se přidala k DETOXu.

Říká se, že nejžhavější trendy příští sezóny zjistíte, když se podíváte na barvu čínských a mexických řek. Je to proto, že světové módní značky jako Calvin Klein, Tommy Hilfiger a Victoria's Secret používají při výrobě našeho oblečení nebezpečné chemikálie a barviva. Tyto látky otravují řeky a zbytky těch samých chemikálií zůstávají i v řadě oděvů, které si lidé kupují. Ale nemusí to tak být. Po celém světě vyzývají stovky tisíc lidí oděvní značky, aby dělaly módu bez znečišťování. Právě tento týden se největší prodejce oblečení, značka ZARA, zavázal k vyčištění svého dodavatelského řetězce poté, co se přes 300 000 lidí přidalo ke kampani a vyzvalo Zaru k DETOXu.

Témata
Tags

Nejnovější aktualizace

Zobrazit jako thumb  

Mezinárodní den pralesů

Fotogalerie | 21 března, 2014

Arktická třicítka se vrací domů

Fotogalerie | 30 prosince, 2013

Arktická 30: Dopisy z vězení

Video | 14 listopadu, 2013 v 15:40

30 ochránců Arktidy, kteří byli vzati do vazby kvůli pokojnému protestu na ropné plošině Gazpromu, jsou nyní ve vězení v Petrohradu, kam byli převezeni z vazby v Murmansku. 28 aktivistů Greenpeace a 2 nezávislí novináři - fotograf a filmař -...

1 - 5 z 937 výsledky.