Expert/expertka na energetiku

Práce - 14 května, 2018
Greenpeace je nezávislá mezinárodní ekologická organizace působící ve více než 40 zemích světa přes 40 let. Naším cílem je chránit životní prostředí a nenásilnými metodami bránit jeho poškozování. Přinášíme svědectví o globálních ekologických problémech, požadujeme nápravu po zodpovědných institucích a nabízíme řešení, která jsou klíčová pro naše zdraví a bezpečnou budoucnost nejen nás, ale i dalších generací.

Hledáme experta/expertku s dobrou znalostí českého energetického sektoru, se zaměřením na uhelnou problematiku. Pracovní pozice je vázána na konkrétní grant, na dobu určitou na 12 měsíců s nástupem v druhém kvartálu 2018.

Od svého nového kolegy či kolegyně očekáváme:

  • praktickou a technickou znalost v oblasti českého/EU energetického sektoru s úzkým zaměřením na problematiku fosilních paliv a jejich spalování;
  • schopnost vést regionální/lokální kampaně za účelem zastavení provozu zastaralých uhelnách elektráren prostřednictvím vyjímek z limitů znečištění;
  • komunikace s médii na lokální úrovni;
  • zajišťovat nutnou veřejnou a politickou legitimitu pro právní kroky týkající se prioritních uhelných elektráren/dolů;
  • schopnost plynule psát a hovořit česky a anglicky;
  • příprava ad hoc analýz pro konkrétní projekty retrofitů a výjimek z platných limitů znečištění;
  • práci v mezinárodním týmu Greenpeace ČR a intenzivní spolupráci s mezinárodním energetickým programem Greenpeace a partnerských nevládních organizací na evropské úrovni.

 

Očekáváme samostatnost, strategické myšlení a nadšení pro téma. Vhodné ideálně pro uchazeče s několikaletou zkušeností v energetickém sektoru.
Místem výkonu práce je pražská kancelář Greenpeace s možností uplatnění home office. Pozice je plánována na plný úvazek, nicméně finální podoba úvazku může být doladěna s uchazečem.

Své životopisy společně s motivačním dopisem posílejte, prosíme, na adresu.

Pro případné podrobnější informace se obracejte na vedoucího energetické kampaně Greenpeace ČR Jana Rovenského na adrese .