Mediální expert se zaměřením na energetiku

Práce - 14 května, 2018
Greenpeace je nezávislá mezinárodní ekologická organizace působící ve více než 40 zemích světa přes 40 let. Naším cílem je chránit životní prostředí a nenásilnými metodami bránit jeho poškozování. Přinášíme svědectví o globálních ekologických problémech, požadujeme nápravu po zodpovědných institucích a nabízíme řešení, která jsou klíčová pro naše zdraví a bezpečnou budoucnost nejen nás, ale i dalších generací.

Hledáme tiskovou/vého mluvčí se zaměřením na uhelnou tématiku. Pracovní pozice je vázána na konkrétní grant, na dobu určitou na 12 měsíců s nástupem v druhém kvartálu 2018.

Od svého nového kolegy či kolegyně očekáváme:

  • zajištění veškeré národní mediální práce s cílem “podrýt” společenskou licenci pro provozování zastaralých uhelných elektráren v České republice
  • přípravu a realizace komunikační strategie kampaně
  • příprava tiskových zpráv a názorových článků (formálně a obsahově na úrovni národních odborných médií)
  • osobní kontakt s klíčovými novináři z oblasti energetiky, životního prostředí za účelem prosazení našich témat
  • úzká spolupráce s ostatními členy energetického týmu
  • identifikaci nových mediálních cílových skupin a jejich oslovení
  • práci v mezinárodním týmu Greenpeace ČR a intenzivní spolupráci s mezinárodním uhelným programem Greenpeace a partnerských nevládních organizací na evropské úrovni.

 

Očekáváme samostatnost, strategické myšlení a nadšení pro téma. Pozice je vhodná pro uchazeče se zkušenostmi v odborné a investigativní žurnalistice.
Místem výkonu práce je pražská kancelář Greenpeace s možností uplatnění home office. Pozice je plánována na plný úvazek, nicméně finální podoba úvazku může být doladěna s uchazečem.

Své životopisy společně s motivačním dopisem posílejte na adresu.

Pro případné podrobnější informace se obracejte na tiskového mluvčí Greenpeace ČR Lukáše Hrábka na adrese .