Dobrovolníci v Brně

Brnenská lokálna skupinka vznikla v októbri minulého roku. Odvtedy do našich radov pribúdajú noví členovia. Stretávame sa približne raz za mesiac, vždy v nejakom „vychytenom“ alternatívnom podniku. Nielenže organizujeme naše aktivity, ale vždy sa snažíme stretnutia zakončiť príjemnou socializáciou. To má za následok, že sa mnohí stretávame aj vtedy, keď zrovna našu planétu nezachraňujeme.

Robíme aktivity na podporu kampaní Greenpeace, k udalostiam ako napr. Deň vody či Deň Zeme, spolupracujeme však tiež s inými neziskovými organizáciami v meste. Chceli by sme rozbehnúť dva dobrovoľnícke projekty, preto budeme radi, ak sa k nám pridáš a bude nás viac.

Čím viac rúk, nôh a hláv totiž budeme mať k dispozícii, tým pestrejšiu škálu aktivít môžeme pripravovať, a dostať sa k onomu vysnívanému ideálu –   každý spraví niečo, čo ho baví, venuje tomu iba trochu času, no ako celok budeme organizovať a robiť skvelé veci.

Netreba sa nás báť, napriek všetkým mýtom o ekologických aktivistoch nie sme smradľaví (veľa z nás má až príliš silný vzťah k osobnej hygiene), nedostaneš od nás vši ani nič podobné.

Nebudeme ťa nútiť presťahovať sa do jaskyne a umývať sa dažďovou vodou. Nebudeme Ti brať cigarety od úst, ani na Teba zazerať, keď si dáš mäso. Od iných čistých, voňavých a milých ľudí sa (ak vôbec nejako) líšime iba tým, že viac myslíme na to, ako sa dajú veci robiť „zelenšie“. Je to predsa niečo, čo nás spája.

Keď si sa v tom našiel/našla, tak prídi medzi nás. Ak chceš chrániť prírodu, máš možnosť pomáhať v organizácii, ktorá má za sebou obrovské úspechy tu i v zahraničí. A hlavne – v organizácii, pre ktorú sú dobrovoľníci to najdôležitejšie, pretože bez nich by Greenpeace nielenže možno už nebol, ale určite by sa nemohol chváliť takým dlhým zoznamom úspechov pri presadzovaní zmien za zdravšie životné prostredie. 

Dobrovolníci v BrněPrečo sa k nám zapojiť?

- Stretneš podobne zmýšľajúcich ľudí rôzneho veku, získaš nových priateľov s podobnými názormi a ideami

- Dozvieš sa o alternatívach v životnom štýle, môžeš sa s nami podeliť o tie svoje

- Môžeš sa podieľať na podpore kampaní Greenpeace, organizácie, ktorá má za sebou úspechy a budeš mať možnosť vidieť reálne zmeny svojich aktivít

- Môžeš zdieľať a realizovať svoje nápady

- Počas aktivít a kampaní získaš skúsenosti napríklad v komunikácii s verejnosťou či pri presadzovaní zmien, ktoré sa Ti v budúcnosti môžu hodiť

- Získaš skúsenosti s organizáciou aktivít, zorientuješ sa v brnenskom treťom sektore, a budeš vedieť, kde sa čo vybavuje. To Ti môže v budúcnosti uľahčiť mnohé situácie.

- Budeš mať možnosť zúčastniť sa rôznych seminárov a školení týkajúcich sa našich kampaní, komunikačných schopností, a iných „soft skills“ dovedností

Dobrovolníci v BrněNa čom teraz pracujeme?

- Projekt 2strany, za zmenu smerníc v odovzdávaní záverečných prác, pracujeme s konkrétnymi univerzitami. Je to vhodná aktivita pre tých, ktorí si chcú vyskúšať či už písanie článkov na podporu projektu, organizáciu happeningov, komunikáciu s kompetentnými a pod.

- Aktivity napr. ku Dňu Zeme, k výročiu havárie vo Fukušime, Hodina Zeme. Opäť si môžeš zdokonaliť organizačné schopnosti, stretnúť zaujímavých ľudí, odborníkov na rôzne témy.

- Akékoľvek ďalšie aktivity na podporu kampaní, prijímame nápady každého. Ak nejaké máš, pomôžeme Ti ich zrealizovať.

- Ak sa na niečo špecializuješ (grafika, cudzie jazyky, fotografia, hra na hudobný nástroj,...), máme veľa aktivít a spôsobov, ako využiť práve Tvoje schopnosti.Přidejte se k naší Facebook stránce