K pražské a brněnské skupině přibyla také lokální skupina Greenpeace v Liberci.

 

Rodina Greenpeace se rozrostla o další lokální skupinu a za všechny své kolegy můžu říct, že jsme pyšní na to, že nová „lokálka“ vznikla právě ve městě pod Ještědem. Minulou sobotu jsme vznik skupiny pokřtili první společnou akcí - rozhodli jsme se uklidit Lidové sady.

Rozdělení do dvou skupin jsme pročesávali les. Přesto, že jsme o odpadu věděli dopředu, některé kousky nás opravdu překvapily. Považte sami; našli jsme dvě křesla, několikery páry bot, televizi, vysavač, ale i čtyřicet lahví vodky stejné značky.

Greenpeace uklízeli v Liberci

Po dvou hodinách jsme měli les uklizený a vydali jsme se ještě na libereckou Výšinku. Po cestě jsme občas našli ještě nějaký ten odpad, ale už to nebylo tak „výživné“ jako v lese. Cestu jsme pak završili občerstvením v restauraci „Na Výšince“.

Celkem jsme sesbírali 13 pytlů odpadu  a doufám, že až se příští rok do sadů vrátíme, odpadů bude méně. Zejména by nás potěšilo, kdybychom už nenacházeli v lese elektroodpad nebo toxický odpad, který patří výhradně na místa k tomu určená. Nejen tyto druhy odpadu totiž v lesním ekosystému působí velké škody.

Ráda bych Vás všechny pozvala na naši další akci. I tentokrát uklidíme kousek Liberce. Více informací najdete na naší Facebook stránce.

Závěrem děkuji všem, co přiložili ruku k dílu, naše příroda si toho cení!