Tady je příklad toho, jak dvě odlišné korporace reagují na velmi reálné a velmi vážné obavy spotřebitelů…

Jedna učiní jasný slib s ambiciózním časovým závazkem, druhá pokračuje ve svých obchodních praktikách, jako by se nic nedělo. Tohle je rozdíl mezi společnostmi Mars a Procter & Gamble.

Před několika dny se Mars zavázal k odstranění devastace pralesů ze všech svých výrobků do konce roku 2015.

Lidé jako vy chtějí, aby jejich oblíbené produkty byly vyráběny bez destrukce, která žene tygry a orangutany na pokraj vyhynutí. A když všichni promluvíme jednohlasně, takový to je výsledek. Mars se připojuje k rozšiřujícímu se seznamu společností, které přislíbily vyčištění svých dodavatelských řetězců: Nestle, Unilever, L’Oreal, Ferrero.

Ale tohle by měl být budíček pro vedení P&G.

Od té doby, co jsme odhalili, jak P&G čerpá špinavý palmový olej z destrukce pralesů, jeho mluvčí nenabídli žádné skutečné řešení. Místo toho opakují stále stejné staré fráze o jejich takzvané „udržitelnosti“. A s každou společností, která se zaváže k politice nulového odlesňování, se zdá být „udržitelnost“ P&G stále více vratká. Jak ukázali naši aktivisté v Indonésii, takto P&G chápe onu „udržitelnost“…

Aktivisté Greenpeace drží transparent na budoucí palmové plantážiAktivisté Greenpeace drží transparent na budoucí palmové plantáži vlastněné PT Multi Persada Gatramegah (PT MPG), dceřinou firmou společnosti Musim Mas, dodavatele palmového oleje pro společnost Procter and Gamble v Muara Teweh, Severní Barito, Střední Kalimantan.  10/03/2014

Tucet aktivistů rozvinul obří transparent na plantáži vlastněné firmou Musim Mas – společností, která je podle našich informací dodavatelem pro P&G a která je zapojena do pokračující destrukce pralesů, domova nejen pro orangutany a tygry. Tohle není „udržitelné“ - alespoň ne pro půl milionu z Vás, kteří již vznesli svůj požadavek na výrobky přátelské k pralesům.

Aktivista Greenpeace drží transparent na budoucí palmové plantáži Aktivista Greenpeace drží transparent na budoucí palmové plantáži vlastněné PT Multi Persada Gatramegah (PT MPG), dceřinou firmou společnosti Musim Mas, dodavatele palmového oleje pro společnost Procter and Gamble v Muara Teweh, Severní Barito, Střední Kalimantan.  10/03/2014

Co by měl P&G udělat?

P&G se musí připojit ke společnostem jako Nestle, Unilever, Ferrero, L’Oreal a nyní i Mars, které se zavázaly k politice nulového odlesňování. Tyto firmy jsou si vědomy toho, že vliv instituce, na jejíž certifikaci „udržitelně produkovaného“ palmového oleje P&G spoléhá  - Kulatý stůl pro udržitelnou produkci palmového oleje (RSPO) - nestačí.

Jak nedávno řekl náš americký kolega Joao: „slepě důvěřovat RSPO, jak to dělá P&G, je jako koupit si ojeté auto bez jeho předchozí kontroly“. Nakonec můžete skončit s kupou železa, která vám neustále jen způsobuje problémy. V tomto případě P&G zjevně nemá zájem o změnu ani natolik, aby přezkoumal svá vlastní tvrzení.

Je načase, aby se P&G konečně stal hrdým sponzorem pralesů a zavázal se k nulovému odlesňování.

Řekněte P&G, že chcete, aby jejich výrobky jako Head & Shoulders byly přátelské k pralesům.

Zapojte se zde.