© Greenpeace / Jana Pravdová

Janin palubní deník - 3.den (10. března 2013)

GPS
v 8 hodin N 39° 33,667 E 002° 37,727
v 16 hodin N 38° 55,336 E 006° 56,399
Počasí jasno, 17°C, vítr jihozápadní
Záběry z webové kamery na stěžni Arctic Sunrise

V kajutách v hale to prý nejméně houpe. Moje je ta s ledním medvědem. © Greenpeace / Jana Pravdová

 

Dostala jsem novou vlastní kajutu. Jmenuje se Polar bear (lední medvěd) a je přímo ve velké hale, což je vlastně taková obrovská dílna a sklad všeho možného vybavení, nářadí a uprostřed stojí velký motorový člun.

Údajně se nachází v té části lodi, která se kymácí nejméně. I když mě to tak tedy vůbec nepřijde. Dnes už to vypadá, že je mořská nemoc na ústupu. Bohužel moje kolegyně Inez z Francie ji právě dostala, takže jí není nejlépe.  

Ronnie je lodním kuchařem na lodi Greenpeace už od roku 2001. © Greenpeace / Jana Pravdová

 

Dnes je neděle, a tak většina posádky odpočívá a připravuje se na další práci zítra. Místo kuchaře dnes vaří 3 italští členové posádky, a tak budeme mít k večeři italskou pizzu. Kuchař Ronnie z Filipín si tak může také odpočinout. Vařit pro 18 až 30 lidí na plující lodi může být občas těžký úkol. I když Ronnie už to dělá od roku 2001, kdy začal sloužit jako kuchař na lodích Greenpeace.

Ve společné jídelně to funguje tak, že každý den má službu někdo, kdo se stará o pořádek, utírá stoly a zametá. Všechno nádobí, které se tu umyje, se před dalším použitím ještě steriluje, aby bylo dokonale čisté. Dnes mám tuhle službu já. 

© Greenpeace / Jana Pravdová

Ronnie vyprávěl, že když se na Arctic Sunrise plavil fotograf Jiří Řezáč, vařil pro posádku český guláš s houskovými knedlíky a všem prý moc chutnal. 

Večer jsme slavili narozeniny jedné členky posádky. Ana Carla je původem z Argentiny a začala pomáhat na lodi Greenpeace v roce 2009. Od té doby už tady zůstala a pracuje jako "deckhand", tedy pomocník pro běžný provoz. 

Aně jsem darovala k narozeninám českou Becherovku. Postupně ji ochutnal každý, ale bohužel musím říct, že nikomu moc nechutnala. 

A na závěr ještě jedna zajímavost o Arctic Sunrise. Původně byla postavena za účelem lovu tuleních mláďat, předtím než ji Greenpeace koupilo pro aktivity na ochranu životního prostředí. Skoupit plavidla lovců tuleňů a velrybářů by mohla být zajímavá taktika, jak druhy ohrožené komerčním lovem ochránit. Koupíme příště Nishin Maru?