Vše to začalo na srazu dobrovolníků Greenpeace letos v únoru, kde jsem poprvé slyšela o skvělé myšlence, jak podpořit Arktidu. Celá nadšená jsem běžela za svoji kamarádkou, s kterou jsme se dohodly na uspořádání akce u nás v Českých Budějovicích.

I love Arctic - České  Budějovice

„I ♥ Arctic“ je součástí kampaně Zachraňme Arktidu, které se zúčastnili lidé v 35 zemích světa, v 278 městech, 23 pobočkách Greenpeace a na 2 Greenpeace lodích.

Cílem akce bylo vyfotografovat co nejvíce lidí, kteří se shromáždí ve tvaru srdce s nápisy „I“ a „Arctic“.

Jelikož jsme obě studentky, zaměřily jsme se na to, abychom na akci přilákaly co nejvíce spolužáků. Naše propagace probíhala zejména u kolejí a menzy. S rozdáváním letáků nám pomáhala ještě Zuzka, které letáky doslova mizely pod rukama.

Úkoly, které bylo třeba splnit, se podařilo zvládnout, a tak mohla začít samotná akce. Sraz jsme měli v 10:30 u menzy. Celý týden sice bylo sluníčko a 25°C, ale tentokrát bylo sotva 10°C a pršelo. U kávy jsme dohodli ještě podrobnosti, dali si oběd a vyrazili jsme tvořit srdce na louku před kolej. Naštěstí déšť ustal…

Náš technik Venca se ujal vedení při konstrukci obvodu srdce a dirigoval Verču, která pobíhala s provázkem od jednoho kolíku ke druhému.

Pak konečně přišla ta chvíle. Naši první zachránci! Studenti chodili pomalu, a proto jsme museli odložit začátek o pár minut. I přes nepřízeň počasí se nás ale sešlo celkem 32 a pes.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli utvořit jedno z 13 srdcí v Česku, podepsali petici a vzali si na rozšiřování nálepky za ochranu Arktidy.