© Greenpeace / Petr KuckaTo co si až do nedávna nedokázal nikdo v České republice představit, se stalo skutečností. Po českých horách se volně pohybovali lední medvědi.

V doprovodu statečných dobrovolníků Greenpeace se objevili přímo ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. A na kopci jménem Medvědín oslavili Mezinárodní den ledních medvědů.

Co vůbec medvědi na Medvědíně dělali? Především hledali lidi, kterým není lhostejný osud Arktidy. Informovali o hrozbách, kterým čelí jejich domov, především pak o nebezpečích, která představuje těžba ropy v jedné z posledních nedotčených oblastí naší planety.

Jak se jim líbilo na českých horách se podívejte sami!

© Greenpeace / Petr Kucka

 Při této příležitosti našli hned několik desítek Ochránců Arktidy, kteří se podepsali pod výzvu k záchraně Arktidy a vytvoření mezinárodní rezervace v této oblasti.

© Greenpeace / Petr Kucka

A to nejen pod kopcem, ale i na něm… Nahoru pěkně lanovkou…  © Greenpeace / Petr Kucka

 Ale pak je samozřejmě potřeba dostat se zas dolů… Ten největší, velmi dobře živený lední medvěd se raději svezl lanovkou i na cestě zpět. © Greenpeace / Petr Kucka

Ostatní to zkusili na na lyžích a snowboardech. A že jim to šlo… © Greenpeace / Petr Kucka

 

Někdy velmi dobře…

© Greenpeace / Petr Kucka© Greenpeace / Petr Kucka

 

Někdy o něco méně…

 © Greenpeace / Petr Kucka© Greenpeace / Petr Kucka

Velký dík patří personálu lanovky na Medvědín, který neohrabaným medvědům ochotně pomáhal při nastupování. A zbyla chvilka i na fotku…© Greenpeace / Petr Kucka

 

Děkujeme všem, kdo podepsali petici za záchranu Arktidy! Jestli jste tak ještě neudělali, přidejte svůj hlas za záchranu Arktidy na www.savethearctic.org.

Autor blogu je dobrovolník Greenpeace.