10 000 hlasů za ochranu Velkého medvědího pralesa v Britské Kolumbii

Novinka - 20 července, 2012
Několikametrový svitek s více než 10 000 jmény pokryl schodiště před budovou parlamentu v Britské Kolumbii. Greenpeace spolu s organizacemi Sierra Club BC a ForestEthics Solutions včera apelovali na tamní vládu, aby dokončila proces Dohody o ochraně Velkého medvědího pralesa do března 2013.

Kampaň za záchranu Velkého medvědího pralesa probíhá již přes deset let. Spor mezi dřevařským průmyslem a ochranářskými organizacemi o způsob využívání území jedinečné přírodní hodnoty se postupně přeměnil ve spolupráci všech zúčastněných stran. Ta nakonec vedla až k Dohodě o Velkém medvědím pralese. Ta představuje významné inovativní řešení založené na předpokladu, že ekologie a ekonomie nemusí být v rozporu a že to druhé vychází z prvního.

Spolu s původními obyvateli, vládou provincie Britská Kolumbie a dřevařským průmyslem se snažíme dosáhnout dvou hlavních cílů Dohody: 70% ochrany starých lesních ekosystémů a zlepšení živobytí lidí žijících v obcích na pobřeží, zejména původních obyvatel, pro něž je tato oblast domovem. Co se týká prvního cíle – už jsme dosáhli 50% ochrany. Na druhém cíli musí ještě mnohem víc zapracovat hlavně provincie, aby zajistila hlavní ekonomické a sociální potřeby.