Jak jsme slavili první narozeniny a Hodinu Země

Novinka - 2 dubna, 2014
Dortem, přednáškou, koncertem, ale i symbolickým zhasnutím světel při Hodině Země oslavili pražští dobrovolníci roční „narozeniny“.

Sobotní večer patřil dobrovolníkům Pražské lokální skupiny. Na konci března 2014 je to totiž už rok, co tato skupina vznikla a to bylo potřeba oslavit! Za tu dobu toho už naši dobrovolníci zvládli plno: informují na stáncích, prezentují Greenpeace, uklidili Prokopské údolí, sbírají podpisy pod petice, překládají, malují transparenty, spolu s dobrovolníky z Brna a dalších měst objížděli festivaly, s velkým úspěchem se v listopadu zúčastnili Sametového posvícení.

I díky jejich pomoci dokáže být Greenpeace tak úspěšné. Jsou to oni, bez koho by naše práce nebyla možná.

V sobotu jsme jeden rok skupiny oslavili vskutku stylově. Kromě dortíku a příjemného posezení v Mlsné Kavce v Praze, jsme také symbolicky na jednu hodinu zhasli, spolu s miliony lidí po celém světě, všechna světla.  Na ten den totiž připadla Hodina Země, den, kdy si připomínáme, jak je nutné snížit emise, den, kdy se lidé, ale i obce a instituce po celém světě už od roku 2002 zapojují a upozorňují na to, že se musíme změnit své chování. Proč to tak je, pražským dobrovolníkům vysvětlila při přednášce vedoucí Arktické kampaně, Klára Sutlovičová.

Tak tedy, milí dobrovolníci, všechno nejlepší k vašemu prvnímu výročí. Jste báječní, šikovní a navíc fajn parta.

 

Chcete se také stát dobrovolníkem Greenpeace?

Pokud jste z Prahy: přidejte se k pražské lokální skupině, pokud z Brna tak také tam najdete naši lokální skupinu: http://www.greenpeace.org/czech/cz/dobrovolnik/lokalni-skupiny/skupině.

Pokud jste nenašli informace o Vašem městě, založte svoji vlastní skupinu!