Vypravte se do Antarktidy a poznejte hrdinného výzkumníka

Novinka - 4 května, 2016
Představte si, že se vypravíte do míst, kam lidská noha nevkročila, a když o tom někomu vyprávíte, nevěří vám. Tak se cítil polárník Claude Lorius, který z ledu v Antarktidě vyčetl, že měníme globální klima a že se Země začne oteplovat. Jeden z prvních proroků klimatických změn zasvětil svůj život Antarktidě a tajemstvím, které se ukrývají v ledu. Již zítra vstupuje do kin film, který vypráví Loriusův neobyčejný životní příběh. Greenpeace je partnerem filmu.

Dokument Nebe a led natočil režisér Luc Jacquet, který v minulosti bodoval u diváků se svým filmem Putování tučňáků (Oscar 2006 za nejlepší celovečerní dokument).  Souběžně s kinopremiérou film vstoupí také do online distribuce a bude od 5. května legálně k dispozici po celém území ČR na portálu Aerovod.cz.

 

 Dokument zakončoval poslední ročník filmového festivalu v Cannes a v předpremiéře běžel koncem dubna mimo jiné na festivalu Academia Film Olomouc, kde vyhrál hlavní cenu jako Nejlepší světový populárně-vědecký film.

Nyní se dostává do oficiální české distribuce a jeho vstup do kin bude doplněn sérií speciálních projekcí s debatami, které proběhnou mimo Prahy a Brna také v Liberci, Hradci Králové, Plzni nebo Ostravě. Projekcí se budou účastnit členové českých polárních expedic, kteří budou o své práci už tento týden mluvit také se žáky základních škol na speciálních projekcích v kinech Aero a Světozor v rámci Týdne životního prostředí, pořádaného filmových ateliérem Aeroškola.

:. Z filmu Nebe a led. (c) Aerofilms