Rosina je na svobodě!

Novinka - 12 června, 2014
Před dvěma měsíci jsme vás poprosili o pomoc a mnoho z vás to udělalo! I díky vám je teď Rosina Gonzalez i dalších šest mexických aktivistů osvobozeno.

Rosině hrozilo až deset let ve vězení za to, že údajně poškodila světlo při protestu na budově firmy Pemex – ropného mexického gigantu, obviněni ale byli i ostatní aktivisté.

Před necelými dvěma měsíci vyvěsili aktivisté na Pemex velký transparent. Požadovali bezpečnou, čistou a obnovitelnou energii pro Mexiko a ochranu klimatu po celém světě.

Pemex je jedna z nejbohatších korporací na světě a právě teď se poohlíží po zahraničních investorech jako je Shell, Exxon, BP nebo Chevron. Nechtějí žádné protestující, jež by znamenali existenci opozice, a tak využívají této chatrné výmluvy pro poslání Rosiny do vězení, i jako příkladu pro každého, kdo by si dovolil vystoupit proti fosilním palivům.

Rosina

Díky tomu, že se lidé po celém světě spojili, bylo nakonec absurdní obvinění proti Rosině i všem dalším aktivistům staženo.

Velké díky z kanceláře v Mexiku, bez vás bychom to nikdy nedokázali,“ vzkazuje Femke Bartels, výkonná ředitelka Greenpeace Mexiko.