Stavíme zelené městečko na Rock for People

Novinka - 1 července, 2011
Na Rock for People právě stavíme Zelené městečko a zítra začínáme naplno! Buďte u toho s námi! Potkejte nás přímo na festivalu, nebo sledujte dění v Greenpeace městečku na našem webu.

Letos slavíme 20 let působení Greenpeace v ČR, a proto jsme se rozhodli pojmout narozeniny ve velkém stylu na největším českém hudebním festivalu Rock for People. Hlavními dny narozeninových oslav budou neděle a pondělí (3. a 4. 7.), kdy bude Zelené městečko doplněno o bohatý hudební i nehudební program na Greenpeace stage. Po oba dva dny budou od 11:00 do 17:00 vystupovat divadelníci a hudebníci. Na co se můžete dále těšit?

Po celou dobu festivalu opět nabídneme v Greenpeace městečku možnost zažít obnovitelné zdroje energie v praxi. V zelené relaxační zóně otevřeme solární internetovou kavárnu, kde budou k dispozici 3–4 počítače s internetem napájené ze solárních panelů a osvěžující nápoje chlazené solární energií.  Stejně jako loni zde najdete také solární dobíjecí místo s kapacitou přibližně 120 zásuvek. Přineste si nabíječku, my vám vaše přístroje pohlídáme a v pořádku vrátíme plné čisté energie. K vidění bude i malá větrná elektrárna a uvidíte i ukázku využití solárních vařičů.

Chybět samozřejmě nebude ani infostánek Greenpeace, kde bude možné změřit si svou ekologickou stopu nebo si na herní konzoli Kinect X-box zahrát hry s ekologickou tematikou, získat informace jak o historii organizace, tak o jejích současných aktivitách, a diskutovat přímo s vedoucími jednotlivých kampaní Greenpeace ČR. Recyklační dílna pak nabídne možnost vyrobit si praktické věci, které se budou během festivalu jistě hodit, např. peněženku z tetrapakových obalů, boty z pneumatik nebo vlastní solární vařič.

Program zpříjemní zdravé vegetariánské a veganské občerstvení, Fair Trade káva z Mama Coffee nebo posezení v Čajovně Rainbow. Zelené městečko hostí i další významné české neziskové organizace, které budou návštěvníkům originálním způsobem prezentovat svou činnost.

Mimo areál městečka si můžete vyzkoušet si vodní zorbing a „otočit světem správným směrem“. Pod dohledem proškolených dobrovolníků je možné se v aquazorbové kouli vydat na vodní hladinu a vrhat salta a kotrmelce. Aquazorbing Greenpeace bude umístěn na rybníčku vedle festivalového areálu.

Nechystáte se na Rock for People přijet? Nevadí! Dění v Greenpeace Zeleném městečku můžete sledovat prostřednictvím webové kamery živě na této stránce. Průběžně také budou přibývat aktuality a fotografie!