Europoslanci překvapili a odmítli pomalejší snižování emisí u aut

Novinka - 26 září, 2008
Klíčový výbor Evropského parlamentu včera proti všem očekáváním odmítl návrhy na pomalejší snižování emisí u aut. Původně se očekávalo, že europoslanci podpoří návrh, podle nějž by se emise u nových vozidel měly postupně do roku 2015 snížit na 130 gramů CO2 na kilometr. Komise přitom zaujímá daleko tvrdší postoj a přesně takové snížení emisí chce již o tři roky dříve, tedy v roce 2012.

Ilustrační foto

Předseda parlamentního výboru pro životní prostředí Miroslav Ouzký (ODS) řekl, že návrhy na postupné a tedy pomalejší snižování emisí CO2 neprošly.

Zákonodárci podpořili komisní návrh, jenž je tím nejtvrdším, který je v současnosti ve hře. Výbor navíc schválil ještě dlouhodobý cíl, který automobilkám ukládá snížit emise CO2 až na 95 gramů na kilometr do roku 2020. Výsledek hlasování vyvolal ostré reakce zástupců automobilového průmyslu; naopak ho vřele přivítali ekologičtí aktivisté.

"Krátkodobý cíl je dosažitelný se současnými technologiemi. Dlouhodobý cíl, který poslanci odhlasovali, by měl být jakýmsi vzkazem pro automobilky, že se budou muset změnit a všechny své síly budou muset nasměrovat na vývoj nové generace úsporných vozidel," sdělil šéf neziskové organizace Transport and Environment Jos Dings.

Spokojeno je i Greenpeace. "Zákonodárci odolali lobbingu ze strany automobilového průmyslu a podpořili většinu komisních návrhů," uvedla Franziska Achterberg, která má v Greenpeace na starosti právě dopravu. Podle ní je nyní "míč" na straně členských států, které by se podle aktivistů měly zachovat stejně jako poslanci.

Kromě emisí poslanci odmítli navrhované snížení pokut pro automobilky, které by nesplňovaly emisní cíl. Ty se měly podle favorizovaného návrhu snížit na 50 eur (1200 korun) za každý gram nad stanovenou hranici. Komise přitom prosazuje sankce ve výši 95 eur (2280 korun) za gram.