Nešťastná nehoda: loď Greenpeace poškodila korálový útes

Novinka - 1 listopadu, 2005
Kvůli neúplným námořním mapám najela vlajková loď Greenpeace na korálový útes na Filipínách.
Kvůli neúplným námořním mapám najela vlajková loď Greenpeace Duhový bojovník (Rainbow Warrior) na korálový útes v národním parku Tubbataha na Filipínách. V momentu, kdy došlo k nárazu, měla být loď podle aktuálních map asi 1,5 míle od útesu. Posádka lodi okamžitě zavolala správce národního parku a informovala je o nehodě. Greenpeace také okamžitě vyjádřilo politování nad touto událostí.

Podle zjištění správy parkuTubbataha došlo k poškození povrchu korálového útesu o velikosti 32 metrů x 3 metry. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 384 000 pesos (6 857 amerických dolarů).

Nehoda nezpůsobila žádné vážné poškození lodi, ani velké zpoždění expedice, které se v té době účastnili vedle aktivistů Greenpeace také novináři a jeden za správců národního parku.

Vedení národního parku Tubbataha uvedlo, že si je vědomo potřeby zlepšení námořních map oblasti. Jedině to může zamezit podobným incidentům v budoucnosti. Správce parku Angelique Songco také ocenil práci Greenpeace na poli ochrany životního prostředí a otevřený přístup posádky lodi k nehodě na korálovém útesu.

Plavba Duhového bojovníka je součástí jihoasijského turné „Energetická revoluce“.

Více informací na stránkách Greenpeace International