Shell dostal povolení k zahájení vrtů - řekněte světu, jak „skvěle“ je připraven!

Novinka - 31 srpna, 2012
Pomozte nám světu ukázat, jak „skvěle“ je Shell připraven na těžbu v extrémních arktických podmínkách! Obamova administrativa včera s okamžitou platností povolila Shellu zahájit vrtné práce v arktických vodách severně od Aljašky. Jeho klíčová loď, která má v případě havárie zastavit únik ropy, však stále ještě nesplňuje technické předpisy, nemá potřebná povolení a od místa vrtu je vzdálená dva týdny plavby.

Povolení se zatím vztahuje na přípravné vrtné práce a vrty smějí být jen do hloubky, kde se ještě nenachází ropa. „Finální povolení pro vrtání i do vrstvy obsahující ropu obdrží Shell až poté, co bude havarijní plavidlo řádně certifikováno, vyzkoušeno a přítomno na místě vrtu,“ uvedl James Watson, ředitel Úřadu pro bezpečnost a ochranu životní prostředí (Bureau of Safety and Environmental Enforcement), který povolení vydává. Úřad sice od začátku tvrdí, že po Shellu vyžaduje, aby dodržoval nejpřísnější standardy, avšak včerejší rozhodnutí svědčí o pravém opaku.

Vytvořte svou vlastní anti-reklamu!

Firma Shell investuje obrovské finanční prostředky do reklamních kampaní a zlepšování image své značky a také do toho, aby veřejnost přesvědčila, že je na těžbu v Arktidě perfektně připravená. To ale prostě není pravda. 

Stránky www.ArcticReady.com jsou parodickou reklamní kampaní, která ukazuje, jak „dobře“ je Shell připraven na případ ropné havárie v Arktidě.

Zapojte svou tvořivost a navrhněte svůj vlastní satirický plakát! Cíl je jasný: sdělit světu, jak „skvělý“ nápad je zničit jedno z posledních nedotčených míst na Zemi těžbou ropy. Své výtvory pak můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích. A budeme moc rádi, když je taky pověsíte na facebookovou zeď Greenpeace. 

Hesla můžete samozřejmě vymýšlet v češtině, generátor plakátů umí háčky a čárky. :) Stačí si jen vybrat podkladovou fotografii a vepsat slogan...

Greenpeace ve svých kampaních využívá kreativní konfrontaci. Proti firmám, které poškozují přírodu, používáme jejich vlastní značky, jejich jazyk, jejich marketing i jejich silnou pozici na trhu, a můžeme tak upozorňovat na jejich bezohledné kroky. Stejně tak je tomu i v případě Shellu. Přidejte se i Vy! Pomozte nám světu ukázat, co Shell chystá v Arktidě!