Pomozte zastavit další Fukušimu!

Napište bankám, aby nefinancovaly jadernou elektrárnu Jaitapur v Indii!

Navzdory tomu, že jsme se nedávno stali svědky jaderné katastrofy v Japonsku, plány na výstavbu velké jaderné elektrárny v zóně s vysokým rizikem zemětřesení na západním pobřeží Indie stále přetrvávají.
Projekt Jaitapur je možné vybudovat pouze s financemi od velkých bank jako BNP Paribas a HSBC. 11. května, právě dva měsíce od začátku jaderné katastrofy ve Fukušimě měly obě tyto banky významná jednání svého managementu.
Napište e-mail členům představenstva těchto bank a požádejte je, aby tento riskantní a zbytečný projekt v Indii nefinancovali!

 

Poznámka: Povinné položky jsou označeny hvězdičkou (*).

Opravte prosím označená pole níže.

Napište bankám !

 
info

Jméno a příjmení

info

E-mail

info

Vybrat zemi

info

Předmět zprávy

info

Zpráva

BNP Paribas and HSBC bank

By removing nuclear power from their investment portfolios, BNP Paribas and HSBC bank can be leaders in the clean and safe energy future. We need them to only invest in renewable and energy efficiency technologies.

Nejen, že je jaderná elektrárna Jaitapur plánována na pobřeží a v oblasti vysokého rizika zemětřesení, ale byl by v ní použit i obdobný typ lehkovodního reaktoru, který je nezbytné aktivně chladit ještě týdny po jeho odstavení. Projekt trpí několika zjevnými nedostatky, které reaktor činí zranitelný ze stejných důvodů, které způsobily havárii ve Fukušimě. Podle projektu má jít o celou skupinu velmi velkých reaktorů, což může vést ke stejné několikanásobné havárii a úniku radiace, jakých jsme byli svědky ve Fukušimě.
Více informací o jaderném projektu Jaitapur naleznete v angličtině zde.