Greenpeace ČR slaví 20. narozeniny na Rock for People

TZ Greenpeace 22/2011

Tisková zpráva - 30 června, 2011
Česká pobočka mezinárodní organizace Greenpeace letos slaví 20 let svého působení a narozeniny oslaví ve velkém stylu na největším hudebním festivalu v ČR.

V Zeleném městečku, které Greenpeace na Rock for People organizuje, najdou festivaloví návštěvníci nejen oázu klidu a možnost aktivního odpočinku v komornější atmosféře, ale také Greenpeace stage s bohatým hudebním i nehudebním programem, solární internetovou kavárnu nebo možnost solárního nabíjení baterií.

Hlavními dny narozeninových oslav Greenpeace ČR budou neděle a pondělí (3. a 4. 7.), kdy bude Zelené městečko doplněno o bohatý program na Greenpeace stage. Po oba dva dny budou od 11:00 do 17:00 vystupovat divadelníci a hudebníci.

Zelené městečko navíc po celou dobu festivalu nabídne možnost zažít obnovitelné zdroje energie v praxi. Součástí prezentace činnosti Greenpeace totiž budou i praktické služby jako solární nabíjení baterií nebo solární internetová kavárna. K vidění bude i malá větrná elektrárna. Greenpeace nabízí možnost dobíjení baterií s kapacitou přibližně 120 zásuvek. Přístroje jsou pod stálým dohledem. V chill out stanu budou k dispozici 3–4 počítače s internetem napájené ze solárních panelů osvěžující nápoje chlazené solární energií. Součástí prezentace bude i praktická ukázka využití solárních vařičů.

Chybět samozřejmě nebude ani infostánek Greenpeace, kde bude možné změřit si svou ekologickou stopu nebo si na herní konzoli Kinect X-box zahrát hry s ekologickou tematikou, získat informace jak o historii organizace, tak o jejích současných aktivitách a diskutovat přímo s vedoucími jednotlivých kampaní Greenpeace ČR. Recyklační dílna pak nabídne možnost vyrobit si praktické věci, které se budou během festivalu jistě hodit, např. peněženku z tetrapakových obalů, boty z pneumatik nebo vlastní solární vařič.

Program zpříjemní zdravé vegetariánské a veganské občerstvení, Fair Trade káva z Mama Coffee nebo posezení v Čajovně Rainbow. Zelené městečko hostí i další významné české neziskové organizace, které budou návštěvníkům originálním způsobem prezentovat svou činnost.

Mimo areál městečka pak Greenpeace nabízí možnost vyzkoušet si vodní zorbing a „otočit světem správným směrem“. Pod dohledem proškolených dobrovolníků je možné se v aquazorbové kouli vydat na vodní hladinu a vrhat salta a kotrmelce. Tato aktivita bude umístěna na rybníčku vedle festivalového areálu.

Ti, kteří se na Rock for People nechystají mohou dění v Zeleném městečku sledovat prostřednictvím webové kamery živě na této stránce.


Poznámky pro editory:
Program Greenpeace Stage:

3. července
11:00 – 11:45 Ztracená existence - divadelní spolek přichystal specielně pro Greenpeace stage na RfP southparkovskou variaci Vší eskapády. Co když má svět vědomí a teď se nás pokusí zbavit?
12:00 – 14:45 U2 popstars (U2 revival) - ve svém hudebním bloku postupně představí neziskové organizace ze Zeleného městečka
15:00 – 16:00 Dukla vozovna punk pop
16:00 – 17:00 Jet8 ska-punk

4. července
11:00 – 11:45 Dideua - taneční skupina afrických tanců
12:00 – 12:45 DRAW - alternativní rock
13:00 – 13:45 Abdulay a spol. - bubeníci z Afriky
14:00 – 14:45 Márdi a Pítrs z Vypsané fixy - punk pop
15:00 – 15:45 Lety mimo - rock-elektronika
16:00 – dokud bude nálada DJ Royal hifi sound system
Změna programu vyhrazena!

Kontakt:
Lucie Jakešová, tisková mluvčí Greenpeace ČR
e-mail: , tel.: 603 443 140