מתעסקים לתינוקות שלנו באוכל

הנדסה גנטית

"הנדסה גנטית" במוצרי מזון וחקלאות היא תחום חדש יחסית בשוק האגרוכימיה והמזון העולמי ונמצאת בשימוש מסחרי ולמעשה בצלחת ובמקרר של כולנו מאז שנת 1996.

כיום בצמחי התירס, הסויה ועוד המשמשים כחומרי גלם בסיסיים למוצרי מזון רבים, מחודרים גנים זרים (בעיקר של ווירוסים או בקטריות) שלא בדרך של רבייה טבעית כמו בהשבחה גנטית ( עגבניות שרי ) 

לרוב מטרת המניפולציה בגנים של הצמח היא להקנות ליבול עמידות מפני כימיכלים קוטלי עשבים וחומרי הדברת חרקים. כיום גם הכימיכלים וגם הזרעים של זני הצמחים המהונדסים מיוצרים על ידי קומץ תאגידים והם מוגנים בפטנטים.

מזון מהונדס גנטית יש השלכות סביבתיות, חברתיות ובריאותיות, על מנת שלא נגיע לנקודת אל חזור יש לנקוט בעיקרון הזהירות המונעת. כך נוכל לשלוט ולעקוב אחריהם והכי חשוב, לנו הצרכנים תהיה האפשרות לבחור אם אנחנו מוכנים או לא מוכנים לקחת את הסיכון: מזון מהונדס גנטית חייב להיות מסומן.

ביותר מ 50 מדינות בעולם וביניהן: אנגליה, צרפת, הודו ואוסטרליה קיימים מנגנוני פיקוח וחובת סימון מוצרי מזון מהונדסים גנטית. בארץ לעומת זאת נותרנו ללא שום מנגנון פיקוח, רגולציה או יכולת בחירה לגבי המזון המהונדס גנטית אותו אנו צורכים ללא ידיעתנו.

 

סכנות בריאותיות בהנדסה גנטית

הנדסה גנטית כרוכה בהחדרת גן/גנים זרים באופן אקראי לתוך רצף ה DNA  של האורגניזם באופן מלאכותי ללא תהליך רבייה טבעי אשר עשוי עשוי ללהוביל השפעות בלתי צפיות ובלתי מכוונות ביבולי מ”ג.
סכנות עיקריות במזונות מהונדסים גנטית:

  • יצירת חלבון שונה מזה שהתכוונו אליו אשר יכול לגרום לאלרגיות או הרעלה.

  • יצירת הפרעה גנטית או חוסר יציבות בתוך הגנום העלול ליצור רעלנים חדשים.

ישנם מקרים מתועדים שבהם תופעות בלתי צפויות הפכו את הצמחים לרעילים עבור אדם ובעליי חיים ולא נעשה מחקר מספק ובעל טווח זמן רחב מספיק על מנת לאשש את הטענה כי המזונות המהונדסים שאנחנו אוכלים אכן בטוחים.

יותר כימיכלים, יותר זיהום, יותר הדברה

בעיה גדולה שנוצרה בעקבות גידול הצמחים המ''ג היא שעם הזמן הם מצריכים יותר ויותר חומרי הדברה, משום שהחרקים מפתחים עמידות אל מול צמחים מהונדסים גנטית והופכים לחזקים יותר. גם העשבים מפתחים עמידות אל מול אותם קוטלי עשבים ולאחר כמה שנים יש צורך בקוטלי עשבים חזקים יותר.

בעקבות ההנדסה הגנטית חקלאים נאלצים לקנות מתאגיד הביוטכנולוגי לא רק את הזרעים אלא גם את חומרי ההדברה הכימיים הרעילים והחזקים שבאים עמם. חומרי ההדברה אלו מזהמים את האדמה, את מי התהום ואת בתי הגידול של אורגניזמים שונים.

 

חשיבות המגוון הביולוגי

המגוון הביולוגי מבטא את השונות וגיוון היצורים מכל מארגי המזון במערכת האקולוגית ומאפשר את הישרדותם של זנים אל מול הטבע המשתנה. במהלך מיליוני שנות האבולוציה נוצרו בטבע זנים שונים שפתחו תכונות ייחודייות וחשובות להשרדותינו.

הסכנה נמצאת בעובדה כי זרעים מ"ג מתפשטים בטבע ומתרבים עם צמחים טבעיים ובכך מזהמים את הסביבה שהיא נקייה מאורגניזמים מ''ג. תהליך זה הוא בלתי צפוי ובלתי נשלט. זרעים מ"ג הם זרעים מאוד דומיננטיים מבחינה גנטית והם משתלטים בקלות על שדות זרעים רגילים הנמצאים לידם. שחרור זה הוא "זיהום גנטי" שמהווה איום רציני. לא ניתן לאסוף מחדש ולשלוט בזרעים מ"ג ברגע שהם שוחררו לטבע.

אובדן הבעלות על האוכל

מדובר בכסף, והרבה כסף! עד שהופיעו זרעים מ"ג היה ידוע שזרעים לא נמצאים בבעלות אף אחד. זאת, משום שהיה ברור שזרעים יכולים להתרבות בעצמם מבלי שלאף אחד תהיה על כך שליטה. חברות ההדברה הפכו את הזרעים המ"ג לרכושם הפרטי, בכך שהפכו אותם לפנטנט רשום על שמם, וכעת הם דורשים תשלום תמלוגים מדי שנה. לא רק מכל אותם החקלאים המשתמשים בזרעים אלו, אלא אפילו מחקלאים שיבוליהם נדבקו.

המצב בישראל מול העולם

כתוצאה מחתימה על אמנה בינלאומית לשמירה על המגוון הבילוגי ובטיחות האדם מעל ל - 50 מדינות בעולם מחייבות סימון של מוצרי מזון המכילים רכיבים מהודנסים גנטית. בנוסף, ישנם מדינות בהן אסור על פי חוק לגדל לצרכים מסחריים צמחים מהונדסים גנטית כצרפת , וישנם מדינות שבהם כל אישור של זרע מהונדס גנטית צריך לעבור וועדה ציבורית מקיפה כגון טורקיה.

ישראל וארה"ב הן מן המדינות הבודדות שלא חתמו על אמנה זו, אשר נמצאת בתוקף כבר מ- 2003. למרות שבישראל קיימת חקלאות מפותחת ומערכת ענפה של חקיקה שתכליתה בקרה על כל ההיבטים של גידול חקלאי – לרבות יצור, יבוא, השבחה, שיווק מכירה וסימון מוצרים. החקיקה הישראלית כמעט ואינה עוסקת מפורשות בתחום ההנדסה הגנטית.

העדכונים האחרונים

 

מהונדס גנטית

פרסום | 5 מרץ, 2013 בשעה 15:44

הנדסת פולי סויה ותשואות מופחתות חברת מונסנטו הנדסו גנטית פולי סויה בתצורת "Round-up Ready" (הכנת לריסוס יבולים ב"Round-up", תערובת ריסוס מבוססת גלייפוסט), המניבה בין 5-10 % פחות קצירה ביחס לתצורת גידול הטבעית, הגורמים לחקלאים ביליוני דולרים של...

יצרני אורז משלמים על זליגת אורז מהונדס גנטית של באייר

פרסום | 5 מרץ, 2013 בשעה 15:42

באוגוסט 2006, שווקי האורז בעולם זועזעו מידיעה שפורסמה על ידי משרד החקלאות האמריקאי (USDA) שיבולי האורז האמריקאים נוגעו באורז מהונדס גנטית ללא אישור של חברת באייר (Bayer GE). אורז זה הונדס גנטית לצורך פיתוח עמידות להשפעותיהם של קוטלי עשבים. רצף...

כמה עולה להישאר נקי מהנדסה גנטית

פרסום | 5 מרץ, 2013 בשעה 15:40

יבולים שהונדסו גנטית מובילים להוצאות נוספות רבות לחקלאים ולציבור (בשביל הייצור, האחסון והעמידה בקריטריונים של הימנעות מנזקי ההנדסה הגנטית, אשר מוכתבים ע"י החוקים להגנת הצרכן), בעוד שסקרי חוות דעת מראים באופן עקבי שקהל הצרכנים לא מעדיף מוצרים...

זיהום הנדסה גנטית בקנדה

פרסום | 5 מרץ, 2013 בשעה 15:38

זיהום הנדסה גנטית מחריב את תעשיית זרעי הפשתים הקנדית

הנדסה גנטית היא לא עדיפות לחקלאות

פרסום | 5 מרץ, 2013 בשעה 15:37

סקירה גלובלית של התפתחות החקלאות בהשתתפות 400 מדענים מצאה שחקלאות תעשייתית לא יכולה להמשך, ושהנדסה גנטית היא אינה עדיפות.

1 - 5 מתוך 16 תוצאות.

נושאים