סופת חול בעיר בוטו, מונגוליה

שינויי אקלים קורים עכשיו והעדות לכך ברורה. מאה וחמישים ממשלות מסכימות על ההוכחות החדשות והברורות כל התחממות כדה"א ממדענים מפורסמים, הפנל הבין-ממשלתי על שינויי אקלים (IPCC), שהוקם ע"י האו"ם בשנת 1998.בנוסף, קבוצה של 17 אקדמיות מדעיות לאומיות מרחבי העולם פרסמו הצהרה התומכת ב- IPCC כמקור האמן ביותר של מידע על שינויי אקלים ומסקנותיו האחרונות.

ב- 2001 ה- ICPP פרסם את דו"ח ההערכה השלישית שלו שמראה עדויות חזקות לכך שאנחנו מבינים כיצד מערכת האקלים פועלת, וכיצד פעילות האנשים משנה אותה. דו"ח אחרון זה מספק אזהרה ברורה שהסימנים הראשונים להשפעות שינויי האקלים קורים ושסקאלת הסיכונים המוצגת על ידי שינויי אקלים היא עצומה.

ההערכה מוצאת שיש "עדות חדשה וחזקה שרוב ההתחממות הנראת במהלך 50 השנים האחרונות היא כתוצאה מפעולות בני אדם". לא רק זה אלא התחממות כדה"א קוראת מהר יותר ממה שסברו קודם לכן. ה- ICPP נותן את ההוכחות הבאות ששינויי אקלים קורים עכשיו:

 • שנות ה- 90 כנראה היו כנראה העשור החם ביותר בהיסטוריה ו- 98 השנה החמה ביותר.
 • כשממוצע טמפרטורת הקרקע העולמית עלה, כיסוי השלג והיקף הקרח ירד.
 • הממוצע העולמי של פני הים עלה והאוקיאנוסים מתחממים.
 • שינויי אקלים מקומיים, בעיקר עליית טמפרטורה, כבר השפיעו מערכות פיזיקליות וביולוגיות רבות. השפעות אלה כוללות:
 1. הצטמצמות קרחונים.
 2. הפשרה של אדמה קפואה.
 3. קפיאה מאוחרת ושבירה מוקדמת של קרח בנהרות ואגמים.
 4. הארכה של רמת עונות אמצע עד גבוה.
 5. שינוי במגוון הצמחים ובעלי החיים.
 6. ירידה בחלק מאוכלוסיות הצמחים ובעלי החיים.
 7. פריחה מוקדמת של עצים, הופעה של חרקים והטלת ביצים בציפורים.

לימדו על המשלחות של גרינפיס לתיעוד ההשפעות של שינויי אקלים ב"השפעות". שמעו מהאנשים שכבר מושפעים ב"קולות האקלים".

על מנת לראות מה קורה למזג האוויר בעולם עכשיו, בקרו ב"מדד האקלים של גרינפיס". מדד האקלים מראה מפה של תופעות מזג אוויר מוזרות ברחבי העולם - אזורים חמים באופן חריגה, קרים בצורה חריגה, רטובים או יבשים בצורה חריגה. אתה יכול לראות גם טמפרטורה ומגמות ירידת גשם באזור שלך ולקרוא בקביעות עדכוני חדשות על מזג אוויר מוזר.