צועדים עכשיו למען כדור הארץ

ביחד עם פעילים סביבתיים מכל הארץ צעדנו במצעד האקלים בתל-אביב ביום הסביבה הבינלאומי

חדשות - 3 מאי, 2017
את התנועה למען כדור הארץ אף אחד לא יצליח לעצור: צעדנו במצעד האקלים בתל-אביב לרגל יום הסביבה הבינלאומי. גם טרמפ לא יכול להחזיר את הרכבת לאחור.

בזמן שנשיא ארה"ב טרמפ מנסה להתנער מהסכמי האקלים הבינלאומיים בלחץ התעשייה המזהמת, צעדנו ביחד עם פעילים סביבתיים לרגל יום הסביבה הבינלאומי.  אנחנו צועדים כי אי אפשר לא לעשות כלום וחייבים לפעול עכשיו.

שינויי האקלים כבר מזמן כאן: כדור הארץ רותח ושנת 2016 הייתה השנה החמה ביותר שנמדדה. שינויי האקלים משבשים את הטבע ומערכות אקולוגיות שלמות נמצאות בסכנת הכחדה. למעשה רק אם נחזור אחורה בזמן מיליוני שנים אחורה נראה תופעה דומה לזו המתרחשת כיום. רק במזרח התיכון הטמפרטורה קפצה ביותר ממעלה וחצי מאז התחילו המדידות.

 

מכות חום קיצוניות רושמות עלייה, המדבר מתקדם, פחות מים זורמים בנחלים והסיכונים לשריפות ענק גדולים יותר, כפי שראינו עוד פעם בגל השריפות האחרון. אלא ששינויי האקלים שמשגעים את הטבע רק בהתחלה. כן כן, עד סוף המאה, פני הים אמורים לעלות במטר והטמפרטורה תקפוץ  של כדור בעוד ארבעה מעלות. ומה זה אומר? מכות חום אדירות, בצורות והכחדה של מינים רבים. אנחנו רואים את זה כבר היום: מאזורים בהם לא אין מספיק מים ועד למעמקי הים בו אלמוגים. 

אבל, וזה אבל גדול, בידינו לשנות את המציאות. אנרגיות מתחדשות מנצחות במערכה ומניות הנפט והפחם בשפל חסר תקדים כיום, אך לפנינו חלון הזדמנויות צר מאוד. הפתרון נעוץ במעבר ל- 100% אנרגיות מתחדשות עד 2050. עלינו כאזרחים לתבוע מהמדינות לעמוד ביעדים להם התחייבו במסגרת הסכם האקלים מהר ככל האפשר לטובת כולנו ולטובת הדורות הבאים. כמעצמת שמש וחדשנות, ישראל היא זו שצריכה להוביל את המהפכה של המאה הנוכחית, מהפכת האנרגיות המתחדשות. ובדיוק בגלל זה החלטנו לצעוד. בארה"ב, באירופה, בהודו וגם בישראל. אנחנו צועדים כי אי אפשר לא לעשות כלום וחייבים לפעול עכשיו.