Rozkład jazdy

Strona - 28 czerwca, 2015
Do EkoWioski Greenpeace na 23. Przystanku Woodstock zapraszamy już od 2 sierpnia, godzina 15.00! Poniżej znajdziesz informacje o wydarzeniach, w jakich możesz wziąć udział w ramach EkoWioski.

Energia dla pokoju!

2.08-5.08, godziny 10-19

Energia elektryczna ze Słońca wprost do Waszych telefonów. Nasza ładowarnia to nie tylko prąd, ale również spotkania, rozmowy, kontakty.

Ładujemy telefony energią ze słońca. Na Woodstocku nikt nie powinien tracić energii, nawet telefon! Wszystkie osoby, którym telefony odmówiły posłuszeństwa a czują presję wysłania wiadomości „Mamo, żyję!”, czy też po prostu, skontaktowania się ze światem zapraszamy do stacjonarnej ładowarni w EkoWiosce.

U nas za darmo naładujecie wszystkie telefony czystą energią ze słońca. Przy okazji możecie spotkać się ze znajomymi i nieznajomymi, porozmawiać a także zapytać o naszą organizację i działania wolontariuszy.

Zielona Kanapa

ŚRODA, 2.08

16:30 - 17:30

Kasia Jagiełło

Rafa koralowa i jaki ma związek z Puszczą Białowieską. Oraz o lasach deszczowych na Borneo i o tym, jak giną przez człowieka

CZWARTEK 3.08

12:00 - 13:00

Radosław Majewski

Wpływ wydobycia ropy w północnej części Republiki Komi w Rosji na dziką przyrodę na tym obszarze oraz organizowanie się lokalnej społeczności przeciw tym niszczycielskim działaniom.

PIĄTEK 4.08

14:00 - 15:00

Paweł Średziński

Puszcza Karpacka jest drugim, obok Puszczy Białowieskiej, skarbem polskiej przyrody. Niestety z jej lasów wyjeżdżają pomnikowe drzewa, a ostoja trzech największych polskich drapieżników jest zagrożona. Do dziś nie powstał Turnicki Park Narodowy, nie został poszerzony Bieszczadzki Park Narodowy. Natomiast w ponad stuletnich drzewostanach jest prowadzona wycinka. Paweł Średziński współtworzy społeczną inicjatywę na rzecz powołania Turnickiego Parku Narodowego.


15:00 - 16:00

Natalia Bańdo

Dzika przyroda w mieście. W ostatnim czasie sami sobie krzywdę robimy, wycinając masowo drzewa czy tworząc w centrach miast ogromne parkingi zamiast odbudowywać stare założenia ogrodowe. A przecież kontakt z naturą odstresowuje mieszczuchów. Dlatego warto posłuchać Natalii mówiącej o tworzonych również przez nią wspolnotowych, lesnych parkach i rodzimej, dzikiej roslinności, ktorej brakuje w naszych miastach.

SOBOTA 5.08

12:00 - 13:00

Piotr Tyszko–Chmielowiec

- jak to się stało, że zafascynowałem się drzewami
- o tym jak drzewa rosną - na czym polega ich niezwykłość, czym się różnią od nas i innych zwierząt, jak wygląda ich życie społeczne
- jak czytać „mowę ciała” drzew.


14:00 - 15:00

Marek Adamik

Spotkanie z poetą i grafikiem, autorem książki Sensu sens, zapowiedzi prywatnej apokalipsy, rozpadu osobowości, zniszczenia umysłu i ciała. Intrygująca, przejmująca opowieść o człowieku, chorobie i walce o życie, która w efekcie okazuje się walką o duszę...

15:00 - 16:00

dr Paulina Kramarz

Biolożka, specjalistka od owadów zapylających, a jednocześnie aktywistka, która zorganizowała m.in. krakowską demonstrację w obronie Puszczy, opowie o swoich doświadczeniach z dziką przyrodą

Kocham Puszczę – Obraz z ludzi

Największy obraz z ludzi dobrej woli – zrób sobie zdjęcie z setkami innych osób, które działają na rzecz pozytywnych zmian wokół siebie.

Greenpeace znany jest z monumentalnych zdjęć, na których setki a czasem tysiące osób dają wyraz wspólnie wyznawanej idei. Rok temu na Woodstocku kilka tysięcy osób sfotografowało się, by razem z innymi organizacjami pozarządowymi obecnymi na Woodstock pokazać, jak ważne jest wspólne działanie – w sprawach małych i dużych – na rzecz swojej społeczności i całej Planety. W tym roku utworzymy ogromne drzewo

Uwagaaaa… akcja!