Czym jest EkoWioska?

Strona - 15 czerwca, 2016
Poznaj EkoWioske Greenpeace i jej mieszkańców!

 

EkoWioska Greenpeace na Przystanku Woodstock to miejsce otwarte dla wszystkich, którzy zainteresowani są działaniami na rzecz Planety i swojego otoczenia. W EkoWiosce mieszkają wolontariusze i wolontariuszki - zarówno ci, którzy są z nami od dawna, jak i ci, którzy dołączyli do nas w związku z Przystankiem. Jednak dla wszystkich mamy bogatą ofertę warsztatów, spotkań i działań. Zachęcamy również wszystkich naszych przyjaciół obecnych na Przystanku do zamieszkania w Ekotonie - dobrej przestrzeni w bezpośrednim sąsiedztwie EkoWioski!

 

EkoWioska Greenpeace to duże przedsięwzięcie, kilkanaście dni przygotowań i cztery dni różnego rodzaju działań, w których bierze udział kilka tysięcy osób. Nasza oferta nie byłaby tak atrakcyjna, gdyby nie wsparcie wolontariuszy i wolontariuszek. Jednak najważniejsze jest dla nas to, że nowe osoby, dołączając do naszych działań, dzieląc się swoimi doświadczeniami, wzbogacają naszą organizację. A w zamian mają możliwość poznania bliżej Greenpeace'u i działających w nim osób.

Poznać nas i nasze działania może każda osoba, która trafi do EkoWioski. Ci, którzy przyszli do nas w ubiegłych latach, nie żałują!

Kasia:

Przyjechałam na największy polski festiwal - upał, miłość, pokój, muzyka i błoto - a w tym grupa ludzi budująca małą oazę w środku tłumu. Chociaż zmęczona po podróży od razu zrzuciłam plecak żeby im pomóc! Zawsze pracowaliśmy razem, wcale nie czułam się nowa, od razu zaangażowana, przyjęta jak swoja, w końcu łączyły nas podobne marzenia i cele. Pamiętam jak dyrektor Greenpeace Robert Cyglicki zrobił mi kawę i powiedział "dobra robota, działamy dalej!". To było super, to poczucie, że jesteśmy w tym razem. Wróciłam naładowana energią ludzi, którzy chcą działać, doceniona i przekonana, że można, że się da! Ta przygoda trwa i za każdym razem jest lepiej!

Mateusz:

W 2014 roku podczas Przystanku Woodstock dołączyłem do Greenpeace. Ekologia oraz wolontariat na zawsze odmieniły moje życie. Działam w Greenpeace z miłości do przyrody, ale też dla niesamowitych, inspirujących osób, które tu poznałem.

EKOTON to przestrzeń bezpośrednio sąsiadująca z EkoWioską Greenpeace. Mogą tu rozbijać swoje namioty osoby, które nie są naszymi wolontariuszami w czasie Przystanku Woodstock, ale wspierają nasze działania i sympatyzują z nami. Mieszkanie w Ekotonie wiąże się z przestrzeganiem kilku podstawowych zasad. Należy zachować czystość i segregować odpady oraz przestrzegać godzin ciszy nocnej.