Zamknij okienko

Premierze nie hamuj postępu. Czysta energia teraz! Aktywiści nie są przestępcami - postanawia sąd.

Informacja prasowa - 28 stycznia, 2011
Sąd umorzył dzisiaj sprawę aktywistów Greenpeace, którzy rozwieszając duży baner z dachu Ministerstwa Gospodarki apelowali do wicepremiera Pawlaka o wsparcie rozwoju energetyki odnawialnej. Sąd uznał znikomą szkodliwość działania aktywistów i zauważył, że dopuścili się złamania prawa w szeroko pojętym interesie społecznym.

Aktywiści nie są przestępcami - postanawia sąd.

W czerwcu 2008 r. protestujący rozpostarli na gmachu ministerstwa transparent "Premierze, nie hamuj postępu. Czysta energia teraz!". W czasie akcji w ministerstwie trwało spotkanie wicepremiera Pawlaka z unijnym komisarzem ds. środowiska Stavrosem Dimasem nt. przyszłości energetyki w Polsce i w Europie. Po zakończeniu spotkania komisarz Dimas w odpowiedzi na pytanie dot. akcji Greenpeace stwierdził, że odnawialne źródła są najlepszą metodą, by zapewnić niezależność i bezpieczeństwo energetyczne.

"Od 2008 r. wicepremier Pawlak nie zrobił nic co mogłoby przyspieszyć rozwój energetyki odnawialnej. Szumne zapowiedzi rządu dot. modernizacji systemu energetycznego okazały się niewiele więcej warte niż sam papier, na którym zostały spisane."- skomentował Iwo Łoś, koordynator kampanii energetycznej Greenpeace.

Oto twarze naszych bohaterów:

Aktywiści Greenpeace

Tematy