Jesteś tutaj:
Wypełnij formularz i naciśnij "Wyślij". Nasz server wyśle do odbiorcy wiadomość e-mail, zawierającą adres URL wiadomości, którą chciałeś przesłać dalej.
Możesz wysłać wiadomość do wielu adresatów, oddzielając ich adresy e-mail przecinkami: a.name@aserver.com, another.name@anotherserver.
2 grudnia rano 11 aktywistów Greenpeace weszło na komin elektrowni Pątnów, aby wezwać polski rząd do zmiany polityki energetycznej opartej na węglu na rzecz odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej i zaprzestał blokowania unijnego pakietu klimatycznego.Część z aktywistów spędziła noc na kominie i w dalszym ciągu na nim przebywa.
Powiększ obraz
Dziś też rozpoczęliśmy przenosiny stacji "Ziemia na krawędzi" znad odkrywki Jóźwin II B do Poznania, gdzie trwa obecnie 14 Konferencja Klimatyczna ONZ.
W związku z brakiem reakcji ze strony rządu na nasze wezwanie, Maciej Muskat, dyrektor Greenpeace Polska, powiedział: "Najwyraźniej premier Donald Tusk wciąż wierzy w to, że węgiel to oznacza bezpieczeństwo, choć jest już jasne, że jest to bezpieczeństwo jedynie dla koncernów energetycznych z poprzedniej epoki. Dla milionów ludzi na świecie, również w Polsce, energia pochodząca z węgla oznacza katastrofy klimatyczne, migracje i zagrożenie dla rolnictwa. Greenpeace nadal będzie działał, aby uzmysłowić politykom, że uchylanie się przed odpowiedzialnością za powstrzymanie zmian klimatu oznacza - dosłownie - spalanie własnej przyszłości."
Obejrzyj pokaz film z wchodzenia na komin elektrowni Pątnów