Greenpeace România angajează fundraiser - DL - 22 ianuarie 2018

Locuri de muncă - ianuarie 9, 2018
Profilul candidatului: absolvent de studii superioare și iubitor de natură.

Experiență în:

-       strângere de fonduri;

-       management de proiect;

-       comunicare, relații cu clienții și/sau vânzări;

-       lucru cu voluntarii;

-       organizare evenimente;

-       lucrul în mediul non-guvernamental.

Calitățile pe care le căutam la tine:

-       siguranță de sine;

-       perseverență;

-       confortabil în solicitarea de resurse financiare sau pro-bono;

-       capacitate de prioritizare;

-       independența;

-       proactivitate;

-       diplomație și adaptabilitate;

-       abilități excelente de comunicare;

-       fluența în limba engleză;

-       buna organizare, meticulozitate.

Carnetul de conducere, cunoștințe de comunicare online și de lucru cu baze de date sunt categoric avantaje!

Ce responsabilități de bază vei avea?

-       Dezvoltarea relațiilor de încredere cu donatorii potențiali și cu cei existenți;

-       Menținerea și actualizarea bazei de date cu donatori;

-       Comunicarea valorilor de bază ale Greenpeace, a proiectelor noastre și a modalităților în care cei ce doresc să se implice ne pot sprijini;

-       Dezvoltare și implementare plan de strângere de fonduri;

-       Organizare de evenimente;

-       Derulare campanii de FR;

-       Reprezentare a Greenpeace în diferite ocazii;

Beneficii:

-       Mediu de lucru prietenos plăcut și pet friendly;

-       Ocazia de a lucra pentru o cauză de importanță vitală – Natura!

-       Flexibilitate a programului;

-       Oportunități de dezvoltare personală și profesională; suntem un ONG cu birouri în peste 50 de țări și lucrăm și în echipe internaționale;

-       Salariu competitiv pentru mediul ONG;

-       Tichete de masă;

-       Asigurare medicală extinsă.

Alte informații utile:

-       Tip ofertă: full time, perioada determinată, cu posibilitate de extindere a contractului în funcție de performanță.

-       www.greenpeace.ro;

-       https://www.facebook.com/greenpeace.ro/

-       Trimite-ne CV-ul și scrisoarea de intenție la

-       Deadline: 22 ianuarie 2018;

-       Numai candidatii aflați pe lista scurtă vor fi contactați.