Greenpeace România recrutează-coordonator de voluntari

Locuri de muncă - ianuarie 6, 2014
Vino în echipa noastră! Devino coordonator de voluntari Greenpeace România

 Greenpeace România recrutează coordonator de voluntari

40 de ore/săptămână, București, contract pe perioadă determinată între 3 și 6 luni, cu posibilitate de prelungire

Descrierea postului

- recrutarea, integrarea și coordonarea voluntarilor din România;

- organizarea de evenimente periodice, formale și informale, întâlniri, ateliere și traininguri pentru voluntari;

- coordonarea întâlnirilor cu voluntarii din toate grupurile;

- organizarea grupurilor de discuții pentru voluntari;

- organizarea de traininguri pentru activiști;

-  întreținerea și dezvoltarea bazei de date cu voluntari;

- participare activă în planificarea și implementarea campaniilor, atunci când este necesar;

- participare la schimburi de experiență și întâlniri când este necesar.

Abilități

- Comunicare;

- Leadership;

- Menținerea dinamicii grupului;

- Gestionarea conflictelor;

- Abilitatea de a motiva voluntarii.

Cerințe

-       Studii universitare absolvite, ideal în domenii sociale sau de protecție a mediului;

-       Experiență relevantă în coordonarea voluntarilor de cel puțin trei ani

-       Experiență obligatorie în ONG sau domeniul non-profit

-       Fluență în limba română, nivel excelent de cunoaștere a limbii engleze

-       Operare calculator: MS Office, Power Point, Internet, social media;

-       Cunoștințe din domeniul mediului înconjurător și al problematicilor de mediu

-       Gândire strategică

-       Abilități excelente de comunicare scrisă și vorbită

-       Abilitatea de a lucra sub presiune și cu termene-limită strânse

-       Spirit de echipă

Foarte important: trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție în limba engleză la adresa până la data de 20 ianuarie 2014. Materialele trebuie trimise însoțite de răspunsurile la următoarele întrebări:

- Ce salariu net te motivează

- Care sunt principalele calități care te recomandă pentru această poziție.

Numai candidaturile complete vor fi luate în considerare și numai candidații potriviți vor fi contactați pentru stabilirea unui interviu.

Subiecte