Posledný prešľap Shellu, ktorý urobil pred pár dňami, keď jeho vrtná plošina narazila pri presune na plytčinu, nie je prvým problémom ropného gigantu v Arktíde. V skutočnosti je ôsmym bodom v rastúcom zozname dôvodov, prečo nemáme veriť Shellu v Arktíde.

1. Shell nemá predstavu, koľko by stálo vyčistenie ropnej škvrny

V marci 2012 priznal Peter Velez, riaditeľ krízovej sekcie Shellu v Arktíde, v odpovedi na otázku environmentálnej komisie britského parlamentu, že si Shell nespracoval odhady nákladov na čistiace práce v prípade havárie v Arktíde, čím akcionárov podrobil potenciálnym vysokým škodám.

2. Plavidlo Shellu, Arctic Challenger, nebolo považované americkou vládou za bezpečné

V júli minulého roku oznámili americké úrady, že kľúčovej časti pohotovostnej flotily Shellu nebolo povolené vplávať do Arktídy, pretože  nespĺňala bezpečnostné štandardy americkej pobrežnej stráže. Loď Arctic Challenger je 36 ročným plavidlom používaným na ťahanie bezpečnostných zariadení cez ľad. Ale americké úrady neboli nadšené z toho, čo našli na palube lode a neboli presvedčené, že Arctic Challenger by zniesol extrémne arktické podmienky. Pôvodne Shell tvrdil, že loď by zniesla storočnú búrku ale dnes inžinieri spoločnosti hovoria, že „už viac nie je možné“, aby plavidlo splnilo také náročné štandardy.

3. Americká pobrežná stráž „si nie je istá“ účinkom disperzantov Shellu

V rozhovore s Bloomergom vyjadril veliteľ americkej pobrežnej stráže pochybnosti o účinku diperzantov (rozpúšťadlá ropných látok) v Aljaške v prípade ropnej havárie. Povedal: „Nie som si istý, čo to urobí v studených vodách hore v Aljaške“. Shell uviedol použitie disperzantov, ako hlavnú časť ich krízového plánu v prípade ropnej havárie.

4. Vrtné plavidlo Shellu nabehlo na plytčinu v „silnom vetre“

15. júla nabehol Noble Discoverer, vrtná loď Shellu, na plytčinu v krytom a relatívne pokojnom aljašskom prístave Dutch Harbour vo vetre so silou 52 km/hod. Obe lode, Noble Discovereer aj Kulluk, sú starnúce, hrdzavé plavidlá a nie technické špičky, akými sa Shell chválil. Kulluk bol plátaný posledných 13 rokov a Frontier Discoverer bol postavený v roku 1966.

5.  Vrtná loď Shellu horela

V novembri začal motor Noble Discovereru horieť po tom, ako sa vrátil do Dutch Harbouru a musel byť zhasený špeciálnymi požiarnikmi.

6.  Bezpečnostný systém Shellu sa počas testovania „rozdrvil ako plechovka od piva“

V decembri vyšlo najavo, že bezpečnostný systém, ktorý mal mať Shell na mieste ťažby v Arktíde bol ťažko poškodený počas septembrového testovania. Reprezentant Federálneho úradu pre bezpečnosť a ochranu životného prostredia USA uviedol, že podmorský bezpečnostný systém sa „rozdrvil ako plechovka od piva“.

7.  Aljašský viceprezident Shellu priznáva: „Ropné havárie budú“

V rozhovore s BBC priznal Pete Slaiby, že ropné škvrny sú to, čoho sa ľudia obávajú najviac. „Ak sa ma spýtate, či sa budú diať ropné havárie, myslím si, že sa budú diať.“

8.  Ropná plošina Shellu narazila na skaly

31. decembra 2012 vrtná plošina Kulluk nabehla na plytčinu na pobreží Aljašky počas ťahania späť do prístavu v Seattli. Niekoľko dní pred tým sa stretla v Aljašskom zálive s nepriaznivým počasím, čo spôsobilo roztrhnutie ťažného lana a uvoľnenie plošiny zo závesu. Ťahaču sa síce podarilo znovu spojiť s plošinou, ale keďže „zažil niekoľko zlyhaní motora“ 80 km južne od ostrova Kodiak, plošina sa znova odtrhla vo vetre rýchlom 64 km/h. V pondelok po ďalšom pokuse pripojiť ju nakoniec plošina nabehla na plytčinu. Kulluk má na palube 526 000 litrov nafty a 45000 litrov hydraulického oleja ale zatiaľ neboli pozorované žiadne úniky. Tímy na pevnin sa momentálne stále snažia zabezpečiť plošinu.

Pridajte sa k hnutiu na Záchranu Arktídy a zastavme spolu nezodpovedné spoločnosti ako Shell od plánov ťažiť v tomto krehkom prostredí.