Naša outdoorová detox kampaň vstupuje do ďalšej vzrušujúcej fázy. V posledných týždňoch ste cez našu webstránku detox-outdoor.org odoslali približne 32 000 hlasov z celého sveta pre značky a výstroj, ktoré by podľa Vás Greenpeace mal otestovať na prítomnosť PFC (plnofluórované uhľovodíky, známe aj ako fluórokarbóny).

Ľudia mohli vyberať medzi samotnými značkami alebo produktmi ako bundy, rukavice, batohy a topánky. Prípadne mohli navrhnúť špecifickú položku.

Hlasovanie je uzavreté. Vyhodnotili sme ho a na základe výsledkov budeme teraz testovať 40 najžiadanejších produktov.

Najviac hlasov získali značky The North Face, Columbia, Patagonia, Jack Wolfskin, Mamut a Haglöfs. Za značku The North Face sa hlasovalo úplne najviac.

30. októbra 2015

 

Zisti, koľko hlasov tieto značky získali a ktorý outdoorový produkt pôjde pod mikroskop: http://detox-outdoor.org/

Čo ďalej? Greenpeace kúpi vzorky týchto produktov z obchodov v rôznych krajinách vrátane Slovenska. Pošleme ich na rozbor do nezávislého špecializovaného laboratória v Nemecku, kde sa otestujú na prítomnosť PFC.

V januári Vás potom budeme informovať, ktorý z týchto odevov a iných typov vybavenia zanecháva za sebou vo voľnej prírode stopy PFC látok.

30. októbra 2015

 

Ak ste sa do hlasovania zapojili, ďakujeme Vám. Ak nie, nezúfajte. Kampaň Detox Outoor pokračuje ďalej a Vašu pomoc, nápady a aktívne zapojenie sa budeme určite potrebovať. Veríme, že spoločne sa nám podarí odporné toxické PFC látky z našej milovanej prírody odstrániť.

Mirjam Kopp

Koordinátorka Detox Outdoor kampane

Greenpeace Švajčiarsko

 

Preklad: Marta Bendelová