Európska komisia v tichosti predĺžila licenciu pre glyfozát na 18 mesiacov. Namiesto formálneho predlžovania a podpory pre látku, ktorá škodí zdraviu aj biodiverzite, nemali by sme sa skôr zamyslieť nad tým, ako ju nahradiť? 

Európska komisia, po tom, ako členské štáty pri opakovaných hlasovaniach neboli schopné dohodnúť sa, rozhodla. Licenciu pre kontroverznú látku glyfozát predĺžila na obdobie 18 mesiacov, do konca roku 2017. Dovtedy má Európska chemická agentúra (ECHA) vyhodnotiť riziká pre životné prostredie aj ľudské zdravie. Pôvodný plán Komisie bol získať dohodu členských štátov na predĺženie licencie na 15 rokov!

Rozhodnúť o predĺžení látky, ktorú Svetová zdravotnícka organizácia označila ako možný karcinogén, je hazard so zdravím ľudí a riziko pre náš ekosystém. Európska komisia rozhodla v tichosti za podpory niektorých členských štátov, vrátane Slovenska. Najhlasnejšími odporcami tejto licencie boli Francúzsko a Malta. Členské štáty ako Nemecko, Bulharsko, Taliansko, Grécko, Rakúsko, Portugalsko a Luxembursko sa pri opakovanom hlasovaní väčšinou zdržali.

Hodnotenie, ktoré má prísť do konca roka 2017, je za dverami. Členské štáty by sa už teraz mali začať pripravovať na plán, ako látku glyfozát nahradiť. Čím skôr začneme na alternatívach, ktoré neškodia životnému prostrediu ani zdraviu ľudí pracovať, tým lepšie. Glyfozát patrí síce medzi najviac používaný herbicíd v Európe, nie je však nenahraditeľný. A už rozhodne nie je nevyhnutný. Jeho použitie sa rozmohlo do neúnosných rozmerov hlavne v dôsledku ľudskej lenivosti vykynožiť nežiaducu burinu inak ako postrekom. Toto nie je cesta, ktorá je do budúcnosti trvalo udržateľná. Už teraz existujú alternatívy, ktoré sú možno náročnejšie, ale rozhodne stojí zato vyskúšať ich namiesto glyfozátu.

Aj Vy ako jednotlivec viete ovplyvniť ďalší osud glyfozátu. Ak Vám vlastné zdravie a životné prostredie nie sú ľahostajné, možno bude pre Vás zaujímavých týchto päť praktických rád, ako s glyfozátom zatočiť:

1. Nakupujte biopotraviny

Pri výrobe biopotravín sa nepoužívajú syntetické chemické pesticídy, takže ani žiadny glyfozát. Ani životné prostredie, ani jedlo, nie sú teda kontaminované jeho zvyškami.

2. Rozhodne vyraďte glyfozát zo svojej záhrady

Zvlášť vo vlastnej záhrade máme naozaj vo svojich rukách, či a aké jedovaté chemikálie budeme používať. Ak nechceme mať burinu, môžeme ju jednoducho len vytrhávať. Alebo môžeme v našich záhradkách ponechať trochu divokej prírody  – uvidíte, že to ocení aj užitočný hmyz.

3. Presvedčte svojich susedov

Možno Váš sused nie je informovaný tak dobre ako Vy a glyfozát u seba na pozemku používa. Porozprávajte sa s ním o iných možnostiach ničenia buriny a ukážte, že to môže ísť aj bez používania jedov. Na diskusiu o nebezpečenstve glyfozátu a možných ekologických alternatívach sú skvelým miestom tiež komunitné záhrady či záujmové združenia záhradkárov.

4. Buďte aktívni vo svojej komunite

Opýtajte sa vo svojom meste, v škole alebo v práci, či je na úpravu zelene používaný glyfozát a žiadajte, aby sa s jeho používaním prestalo. Glyfozát sa bežne používa aj na verejných priestranstvách. Ale aj tu existuje veľké množstvo ekologických alternatív.

V Nemecku, v Rakúsku, v iných európskych krajinách a dokonca aj v reťazci Hornbach na Slovensku už tento totálny herbicíd zo svojej ponuky stiahli. Ak ale natrafíte na obchod, kde ho majú stále v ponuke, požiadajte tento obchod o to, aby ho z ponuky stiahol. 

5. Napíšte ministerke pôdohospodárstva

Ministerka Gabriela Matečná je tou zodpovednou osobou vo vláde, ktorá môže glyfozát zastaviť alebo presadiť obmedzenia pre jeho použitie. Pošli jej e-mail a požiadajte ju, aby sa zasadzovala za obmedzenie glyfozátu po vzore iných progresívnych krajín.

Ďakujeme! 

Katarína Nikodemová 

koordinátorka kampane Jedlo pre život

Greenpeace Slovensko