Tento blog čítate asi preto, že aj vo vás vyvolal film Cowspiracy zásadné otázky. Preto sa vám pokúsim, pokiaľ ide o živočíšne poľnohospodárstvo vo svete, povedať trochu viac o našej práci.

Ako vo filme Cowspiracy, všetci máme podobné obavy týkajúce sa dôsledkov živočíšneho poľnohospodárstva na životné prostredie a je skvelé, že sa týmto otázkam venuje čoraz viac pozornosti. Bohužiaľ, naša pobočka v Spojených štátoch sa odmietla podieľať na tomto projekte, keďže si myslela, že naše stanovisko bude nesprávne posudzované (ako sa to stalo niekoľkým organizáciam účinkujúcim vo filme). Nanešťastie naše dôvody nezúčastniť sa boli takisto zle pochopené pri pokuse vytvoriť konšpiračnú senzáciu tam, kde žiadna nie je.

Proti problémom v živočíšnom poľnohospodárstve bojujeme kampaňami, ktoré sa týkajú hospodárenia na dobytčích farmách, zvieracích krmív a deštruktívnych rybárskych praktík. Takisto podporujeme ľudí v jedení malého alebo aj žiadneho množstva mäsa a rýb a na našich stretnutiach, meetingoch, školeniach či tréningoch mávame vegánske a vegetariánske jedlo. Tvrdenie z filmu Cowspiracy, že z mäsového priemyslu dostávame peniaze, je úplne nepravdivé a neopodstatnené – sme stopercentne nezvislí a nepríjmame peniaze od žiadnych spoločností alebo štátov.

26. októbra 2015 Augustine Wanyanga, Sauri, Siaya County. Greenpeace Africa. Building environmental resilience: farmers adapting to climate change in Kenya, East Africa. Photographer: Cheryl-Samantha Owen

Cattle in an Ecological Farm in Kenya © Copyright © 2015 Cheryl-Samantha Owen. All rights reserved

 

Tak prečo potom pracujeme na živočíšnom poľnohospodárstve?

Živočíšne poľnohospodárstvo za sebou zanecháva obrovskú ekologickú stopu. Emisie skleníkových plynov z mäsového priemyslu sú vyššie, než tie z každého jedného lietadla, vlaku, auta, kamióna a lode dokopy. Celkovo chov dobytka (zahrňujúci kravy, prasiatka, ovce, atď.) je zodpovedný až za 18 % globálnych emisií skleníkových plynov – stále je to pod pálením fosílnych palív (57 %), ale aj tak má dôležitý význam. Dobytčie farmy sú najväčšou príčinou odlesňovania v Amazónii, napríklad ako keď pred niekoľkými rokmi bolo v Brazílii zničených takmer 80 % lesných plôch kvôli pasienkom. Aj keď organizácie ako Greenpeace sa to snažia zaraziť. 

26. októbra 2015 Vaches dans un pré dans les Côtes-d'Armor.

Cows in a Field in France © Emile Loreaux / Greenpeace

 

Toto je dôvod prečo globálne bojujeme proti širokému spektru problémov živočíšneho poľnohospodárstva a morského hospodárstva v krajinách po celom svete.

Proti dobytčím farmám v Amazónií sme tvrdo bojovali aj napriek veľkému riziku, ktoré hrozilo našim členom. Trojročné tajné vyštrovanie tiež odhalilo značky, ktoré najviac prispievajú k odlesňovaniu Amazonského dažďového pralesa odvážaním hovädziny, kože a iných hovädzích výrobkov z fariem v dažďovom pralese. Toto malo obrovský ohlas: Nike súhlasilo s tým, že prestane nakupovať kožu z Amazónie a Medzinárodná banka stiahla pôžičku vo výške 90 miliónov dolárov, ktorá bola pôvodne určená brazilskému dobytčiemu gigantu – Bertinu. Peniaze boli určené na financovanie ďalšieho rozšírenia smerom do amazonského regiónu. Je to dobrý začiatok a dokazuje, že tento problém môžme ovplyvniť.

Používanie sóje ako krmiva pre zvieratá je ďalšia environmentálna katastrofa. Dopyt po tomto krmive smeruje k masovému odlesňovaniu v Amazónii. Jedna z mojich obľúbených kampaní si vzala na paškál McDonald, ktorý používal kurčatá kŕmené sójou – a vyhrali sme! Práve teraz pracujeme na ochrane nášho horko-ťažko vyhratého sójového moratória v Brazílii.

26. októbra 2015 Cattle farm at "Estancia Bahia". Daniel Beltra/Greenpeace

Cattle Farm in the Amazon © Daniel Beltra/Greenpeace

 

Pokiaľ ide o oceány, naša najväčšia kampaň žiada o vytvorenie prírodných rezervácií v oceánoch, ktoré budú pokrývať výrazných 40 % oceánov. Tieto rezervy sú tabu pre rybolov, ťažbu fosílnych palív a iných priemyselných aktivít. Tu v Spojenom kráľovstve, roky tvrdej práce na vedľajších úlovkoch a neudržateľnom rybolove prinútili takmer každú jednu značku zo supermarketu ponúkajúcu tuniaka v konzerve, aby odstránila ničivé spôsoby rybolovu – a teraz ideme po najväčších tuniakových značkách.

Ľudská sila je jedna vec, ktorú majú všetky tieto víťazstvá spoločnú. Spolu na seba preberáme najväčšie environmentálne hrozby a to tým, že odhaľujeme deštruktívne spoločnosti a vlády a využívame silu hromadného tlaku aby sa zmenili. Voľba životného štýlu môže zohrávať veľkú úlohu pri znižovaní dopytu, ale dokonca aj obrovské zmeny v životnom štýle jednotlivca sa môžu zdať nepodstatné popri korporátnych rozhodnutiach vo vzdialených zasadačkách.

Tak prečo nežiadame každého nech sa stane vegánom?

Krátka odpoveď znie, že propagujeme vegánstvo alebo vegetariánstvo ako spôsob pomoci. Ale nikdy sme výhradne nezastávali bojkot alebo vegánstvo. Vyjadriť svoj názor peniazmi (nekupovaním mäsa a rýb) je skvelé, ale práve to zvýhodňuje tých, čo majú peňazí najviac. Schopnosť vytvoriť zmenu musí byť dostupná všetkým a musí fungovať v globálnom kontexte, ktorá tiež začleňuje kultúrne, triedne a dostupné výsledky. Obhajovanie názoru, že čo je dobré pre jedného, je dobré aj pre druhého a že kvôli záchrane planéty sa každý musí stať vegánom, je jednoducho nevhodné, nezmyselné a neúčinné riešenie pre niekoho, kto je kvôli obžive odkázaný na poľnohospodárstvo alebo rybolov.

26. októbra 2015 Monte Fusco farm, Figueiropolis d?Oeste, Mato Grosso, Brazil.

Cattle Ranching at Livestock Farm in Brazil © (C) Ricardo Funari / BrazilPhotos

 

26. októbra 2015 Tail fins found in the freezer of the Shuen De Ching No.888. In total there were sacks containing 75 kilograms of shark fins from at least 42 sharks. Under Taiwanese law and Pacific fishing rules, shark fins may not exceed 5% of the weight of the shark ca

Illegal Tuna Fishing Action in the Pacific Ocean © Paul Hilton / Greenpeace

 

Svet musí urobiť veľké zmeny v mnohých sektoroch a tak vyriešiť klimatické zmeny. Stať sa vegánom je ohromná vec, ktorou môžete zvýšiť svoj vplyv (ja som vegán už 23 rokov!) – ale nie je to jediná možnosť. Tento zoznam zahŕňa aj prestať šoférovať, nikdy necestovať lietadlom, jesť iba lokálne vypestované biopotraviny, vyhýbať sa palmovému oleju a plastom, žiť sebestačne, vyhýbať sa tzv. rýchlej móde – pekne veľká výzva pre bežného človeka. My však podporujeme ľudí, aby robili tie najväčšie rozhodnutia, akých sú schopní a popri tom venujeme pozornosť korporáciam a vládam, ktoré sú najväčšmi zodpovedné za zmeny klímy.

Nateraz používame vedu, aby sme zistili, na čom budeme pracovať, ale tiež sa pozeráme na množstvo iných faktorov, napríklad na ktorú prácu sme s našimi hodnotami, zdrojmi a štruktúrou, najlepšie uspôsobení. Sme privilegovaní pracovať popri mnohých iných environmentálnych skupinách, pričom každá má iné zameranie, a preto môžeme spolu chrániť našu planétu.

Robin Oakley, programový riaditeľ Greenpeace UK (a šťastný vegán už 23 rokov)

Preklad: Katka Macejková