„Čo ťa najviac prekvapilo na práci pre Greenpeace?,“ spýtal som sa novej kolegyne. Pozrela sa na bok a chvíľu premýšľala, kým odpovedala. „Najprekvapujúcejší sú samotní Greenpeace zamestnanci, nie je na nich nič šokujúce. Sú... normálni.“

Hneď som vedel, čo tým myslí. Keď som sa pred troma rokmi pridal k Greenpeace, čakal som, že uvidím viac ľudí, ktorí vyzerajú ako ja. Dlhá brada, kvetované košele a tak podobne. Ale čo som v skutočnosti našiel boli vedci, intelektuáli, našiel som jedných z najlepších komunikačných špecialistov a prekvapivo veľa ľudí z biznis komunity: skupinu ľudí s rôznorodými zručnosťami a najmä ľudí nekonečne oddaných našej planéte.

Greenpeace priťahuje ľudí, pretože nie sme organizácia, ktorá len rozpráva a rozpráva. Sme akcia, ktorú je treba urobiť. Myslím, že najmä pre mladých ľudí je to práve fakt, že sme ochotní robiť, čo robíme a nie len rozprávať, čo ich k nám približuje a robí nás v ich očiach „reálnych“.  Ale nie každý deň šplháme na ropné plošiny alebo rušíme stretnutia vysokopostavených. Väčšina z nás strávi osem a viac hodín denne za počítačom v kancelárii. Všetci sa cítime posilnení a priamo angažovaní do boja za záchranu životného prostredia akciami, ktoré robia naši kolegovia a dobrovoľníci po celom svete.

Ešte raz sa pozrite, čo robíme na Greenpeace, ak ste to ešte neurobili. Som presvedčený, že nájdete niečo nečakané, tak ako ja.