Kto by chcel obaly z pralesov?

Story - 30. mája, 2012
Bez ohľadu na to, čo si myslíte o fastfoode, snáď by sme sa zhodli na tom, že žiadny druh stravy by nemal byť zodpovedný za ničenie pralesov. To sa však často deje práve dôsledkom papierových obalov. Množstvo firiem používa papierové obaly pochádzajúce z dreva vyťaženého v pralesoch. Výnimkou nie je ani medzinárodná sieť KFC.

30. mája 2012 KFC obaly

KFC balí svoje jedlo do dažďových pralesov

 

Prieskum Greenpeace zistil, že obaly, ktoré KFC používa pochádzajú z indonézskych pralesov, ktoré každoročne rýchlo ubúdajú. Nielen, že tak množstvo vzácnych živočíchov prichádza o svoje prirodzené prostredie, ubúda jedinečný a nenahraditeľný ekosystém a pôvodné komunity strácajú svoj domov ale navyše sa tak zhoršuje klimatická zmena.

Viacero spoločností sa už našou žiadosťou nechalo presvedčiť a zmenilo svoju dodávateľskú politiku tak, aby neodoberali papier na svoje obaly, prípadne iné produkty z dažďových pralesov. Pri viacerých pomohli výzvy tisícov ľudí z celého sveta.

Aj teraz môžete pomôcť ochrane pralesov na Zemi. Napíšte KFC a dajte im vedieť, že pralesy sú príliš vzácnym materiálom na ich jednorazové obaly.

Kategórie