Všetkých 30 členov posádaky Arctic Sunrise bolo obvinených z pirátstva

Story - 3. októbra, 2013
Ďalších 15 členov posádky zadržanej lode Arctic Sunrise bolo dnes v Murmansku oficiálne obvinených z pirátstva. Po včerajšku je teda obvinených už všetkých 28 aktivistov Greenpeace International ako aj dvaja nezávislí žurnalisti – fotograf a videoreportér. Maximálny trest hroziaci v prípade takéhoto obvinenia je 15 rokov väzenia. V prípade nenásilného protestu je obvinenie z pirátstva absurdné a úplne neprimerané.

Greenpeace organizuje aktivity na podporu a vyjadrenie solidarity s aktivistami v mestách na celom svete už túto sobotu – 5. októbra. V Bratislave sa môžete pridať tiež – verejné zhromaždenie na podporu 30 ochrancov Arktídy sa bude konať na Godrovej ulici pred Veľvyslanectvom Ruskej federácie v Bratislave od 15:00. 

Zhromaždenie potrvá približne hodinu a podporí ho aj slovenská pobočka najväčšej ľudsko-právnej mimovládnej organizácie na svete Amnesty International.

Pokiaľ sa zhromaždenia v Bratislave nemôžete osobne zúčastniť a chceli by ste posádku podporiť aj tak, pošlite list so žiadosťou o jej prepustenie ruským ambasádam tak, ako to urobilo už takmer 900 000 ľudí na celom svete.

Kategórie