Doma

Stránka - 19. marca, 2013
Existuje veľké množstvo jednoduchých tipov, pomocou ktorých si svoj domov spravíte ekologickejším. Inšpirujte sa nasledovnými návodmi a jednou miestnosťou po druhej odbremeníte životné prostredie od nebezpečných chemikálií.

V kuchyni: Či už trávite veľa času v kuchyni alebo to jediné, čo viete, je urobiť popcorn v mikrovlnnej rúre, existujú kroky, ktoré všetci môžeme urobiť, aby naša kuchyňa bola ekologickejšia a my sme pritom ešte ušetrili aj nejaké peniaze.

Elektrina: od energeticky úsporných spotrebičov po kompaktné žiarivky, existuje celý rad zmien, ktoré môžete v rámci vášho domu urobiť pre úsporu energie a znížiť účet za elektrinu.

V kúpeľni: Ak ste si mysleli, že zvyšky mydla boli problém, tak sa pozrite ekologické nebezpečenstvo číhajúce vo vašej kúpeľni.

V práčovni: Len preto, že chcete byť ekologický neznamená, že váš šatník musí trpieť.

Domáci škodcovia: Aj niektorí z najoddanejších ekológov neradi zdieľajú svoj ​​domov so švábmi a ďalšími nevítanými hosťami. Ale skôr, ako chytíte do rúk sprej proti škodcom, prečítajte si nižšie uvedené tipy.

Zelené čistiace riešenia: Ak zvyknete čítať obaly od čistiacich prostriedkov pre domácnosť, pravdepodobne ste narazili na niektoré slová, ktoré nepoznáte. Ak ich neviete ani vysloviť, je pravdepodobné, že nie sú ani dobré pre životné prostredie. Inšpirujte sa radšej týmito domácimi nápadmi.

Kategórie