Kampane

Naše kampane

Organizácia Greenpeace je známa svojimi kampaňami proti najvážnejším ekologickým problémom, ktoré sužujú našu planétu. V súčasnosti sa celosvetovo ale aj na Slovensku venujeme najmä týmto témam:

Ochrana klímy

Klimatické zmeny považujeme za najvážnejší celosvetový problém, ktorý sa týka nielen ochrany životného prostredia ale presahuje aj do sociálnej a ekonomickej sféry. Klimatické zmeny skôr či neskôr začnú ovplyvňovať životy každého jedného z nás.

Prečítajte si viac o tom, čomu sa venujeme celosvetovo ale aj na Slovensku.

 

Čistá a bezpečná energia

Energia a jej zdroje tvoria neoddeliteľnú súčasť nášho života. Využívanie fosílnych a jadrových zdrojov energie však výrazným spôsobom ohrozuje životné prostredie, zdravie a bezpečnosť ľudí. Prišiel čas na krok vpred do tretieho tisícročia, ktorým je využívanie čistých zdrojov energie.

Prečítajte si viac o energetickej kampani vo svete a na Slovensku.

 

Toxické látky

Toxické znečistenie ohrozuje ľudí a prírodné zdroje po celom svete. S nebezpečnými chemikáliami sa môžeme stretnúť na každom kroku. Pritom by to tak nemuselo byť. Greenpeace celosvetovo ale aj na Slovensku presadzuje používanie bezpečnejších látok a systém, v ktorom sa nebudeme musieť báť o naše zdravie.

Tu nájdete viac o toxickej kampani Greenpeace.

 

Ochrana pralesov

Pralesy sú skutočnými pokladnicami prírodného bohatstva a tvoria jedinečný a nenahraditeľný systém, ktorý nám poskytuje množstvo prírodného bohatstva a chráni nás pred klimatickými zmenami. Svetové pralesy sú však v ohrození. Greenpeace pracuje na celosvetovej kampani na ochranu pralesov.

O svetovej kampani na ochranu pralesov si prečítate tu.

 

Ochrana oceánov

Oceány pokrývajú väčšinu Zeme a závisí od nich život. Jedinečné a často ešte neprebádané moria a oceány sú však ohrozované rozličnou ľudskou činnosťou. Nadmerný rybolov, pirátstvo, ťažba v moriach či ich znečisťovanie sú hrozby, ktoré sa musia dostať pod kontrolu, ak nechceme zničiť podmorský život, od ktorého sme aj my závislí.

Viac o svetovej kampani na ochranu oceánov nájdete tu.

 

Poľnohospodárstvo

Kým požiadavky ľudstva na prírodné zdroje rastú, musíme sa orientovať na udržateľný spôsob zabezpečovania potravy pre celú planétu. Kým agro-priemyselné firmy vymýšľajú technológie, akými je genetické inžinierstvo, aby zvýšili svoje zisky, životné prostredie je stále viac ničené a počet hladujúcich narastá.

Viac o Greenpeace kampani za udržateľné poľnohospodárstvo nájdete tu.

Mier a odzbrojenie

Dnes je na svete také množstvo zbraní hromadného ničenia, ktoré by stačilo na zničenie našej Zeme a života na nej. A to dokonca niekoľkonásobne! Greenpeace od svojho vzniku bojuje proti celosvetovému zbrojeniu a výrobe zbraní hromadného ničenia. Pridáte sa aj vy?

Viac o kampani tu.

Tagy