Nedovoľte General Electric, HITACHI a TOSHIBA otočiť sa chrbtom neštastiu vo Fukušime!

It’s time for nuclear companies like General Electric Hitachi and Toshiba to take responsibility and pay for their nuclear failures!

General Electric, Hitachi a Toshiba navrhli, postavili a robili servis reaktorom, ktoré priamo prispeli k havárii vo Fukušime. Napriek tomu tieto spolocnosti nezaplatili ani jeden cent za toto pochybenie.
Náklady za fukušimskú nehodu sa odhadujú na 250 miliárd amerických dolárov.

The cost of the Fukushima nuclear disaster is estimated at $250 billion US dollars.

go up!

Stovky tisíc ludí v Japonsku stratili domov, zamestnanie a svoje komunitu. Nikto z nich nedostal dostatocnú kompenzáciu, aby si mohol znova vybudovat svoj život.

Hundreds of thousands of people in Japan lost their homes, jobs and communities. None of them have received enough compensation to rebuild their lives.

go up!

 

Všetky náklady z Fukušimy skončili na pleciach spoločnosti TEPCO, porevádzkovateľa elektrárne, ktorý si to nemohol dovolit a bol znárodený. A tak je účet za náklady za Fukušimu platený z daní japonských občanov.

The costs of Fukushima are being paid by the Japanese people themselves, as taxpayers they are footing the bill for this nuclear disaster.

Situácia v Japonsku nie je výnimkou. Ak žijete v krajine s jadrovými reaktormi, je veľmi pravdepodobné, že jadrové spoločnosti sa môžu len tak otočit chrbtom k nehode a odísť bez platenia. General Electric, Hitachi a Toshiba by mali platit za škody, ktoré spôsobili.

Sign the petition

 

Požadované polia sú označené hviezdičkou (*).

Opravte označené položky nižšie.

Áno! Súhlasím s tým, že jadrové spoločnosti ako General Electic, Hitachi a Toshiba by mali platiť za škody spôsobené ich reaktormi po haváriách, akou bola Fukušima.

 
info

Meno a priezvisko

info

E-mail

info

Vyberte krajinu

Rešpektujeme Tvoje SúkromiePridajte svoje meno a my pošleme váš odkaz priamo k General electric, Hitachi a Toshibe.