Venujte 2 % na podporu aktivít Greenpeace!

Nebezpečné chemikálie na nás číhajú na každom kroku. Sú v oblečení, ktoré nosíme, v jedle, ktoré jeme, vo vzduchu, ktorý dýchame. Znečisťujú naše rieky, prenikajú do pôdy, horením sa uvoľňujú do atmosféry. Usádzajú sa dokonca aj v ľudskom tele.

Už nechceme byť naďalej súčasťou tohto špinavého biznisu.
Aj Vy môžete podporiť budúcnosť, v ktorej budeme môcť žiť zdravo.

 

Ako poukázať 2 % zo svojej dane z príjmu:

Postup ako poukázať 2 % sa líši podľa toho, či ste zamestnaní, alebo si podávate daňové priznanie sami (napr. živnostníci), v oboch prípadoch však stačí urobiť iba niekoľko jednoduchých krokov:

Dve percentá z daní, zamestnanci Dve percentá z daní, živnostníci

Prečo by ste mali poukázať svoje 2 % organizácii Greenpeace?

Snažíme sa o budúcnosť, v ktorej bude možné žiť. Bez nebezpečných chemikálií, ktoré na nás číhajú na každom kroku. Sú v oblečení, ktoré nosíme, vo výrobkoch, ktoré denne používame, v jedle, ktoré jeme, znečisťujú tiež naše rieky, prenikajú do pôdy. Usádzajú sa dokonca aj v ľudskom tele.

Tohto roku sa preto zameriame na chemikálie v oblečení a vyzveme outdoorové značky, aby odstránili škodlivé PFC látky a nahradili ich už existujúcimi šetrnými alternatívami. Zo zdravého prostredia pochádza aj zdravé jedlo. Realita je však iná a na pestovanie plodín sa používa stále viac chemikálií, ktoré kontaminujú pôdu a aj jedlo, ktoré jeme. Aj naďalej budeme podporovať postupný prechod z priemyselného pestovania k ekologickému a zákaz tých najnebezpečnejších pesticídov. Zameriame sa aj na problém súčasnej modernej spoločnosti, akým je elektroodpad. Jeho množstvo v dôsledku stúpajúceho dopytu rapídne narastá. Mnohé elektronické prístroje však obsahujú ťažké kovy a nebezpečné chemikálie. Preto sa pozrieme na to, kde končí. V neposlednom rade si zoberieme na mušku aj rizikové priemyselné prevádzky či toxické skládky, ktoré predstavujú problém nielen na Slovensku, ale aj u našich susedov.

 

Vďaka Vašej podpore: 
• otestujeme outdoorové oblečenie na slovenskom trhu na tie najnebezpečnejšie látky a budeme informovať spotrebiteľov, 
• dokážeme presadiť zákaz najnebezpečnejších pesticídov používaných v poľnohospodárstve,
• nezávisle skontrolujeme recyklačný proces na Slovensku a budeme informovať, nakoľko zodpovedne pristupujú elektronické firmy k likvidácii svojich starých produktov,

• budeme môcť zabezpečiť ochranné oblečenie a materiál, ktorý umožní našim expertom odoberať vzorky pôdy a vody…

... viac o pripravovaných plánoch a kampaniach si prečítate v Greenpeace Infolistoch.

Bez Vašej pomoci to pôjde oveľa ťažšie!

Ďakujeme za podporu! 

Kategórie