Pohodový oddych s Greenpeace

Tlačová správa - 29. júna, 2012
Na stánku Greenpeace môžu návštevníci festivalu Pohoda nájsť oddychovú zónu, kde bude k dispozícií okrem množstva zábavy a hier aj dobíjanie akejkoľvek elektroniky elektrinou zo solárneho prívesu. Zároveň už po tretíkrát organizácia prináša službu v podobe nabíjania mobilov v špeciálnom stánku.

„Prinesieme na festival špeciálny príves so solárnymi panelmi, ktorý nám pomôže nabiť oveľa väčšie množstvo mobilov a elektroniky ako predošlé roky. Ľudia sa môžu rozhodnúť, či si nechajú mobil v našom stánku, kde si ho odložia a my ho nabijeme alebo si dobijú elektroniku osobne v oddychovej zóne. Tam si môžu čakanie spríjemniť rôznymi eko hrami alebo čítaním a v teplom počasí sa schladiť pomocou ventilátora. A to všetko pomocou slnečnej energie,“ povedala hovorkyňa Greenpeace Lucia Szabová.

Greenpeace sa dlhodobo venuje témam energie a ochrany klímy. Súčasťou kampane je aj propagácia obnoviteľných zdrojov energie a úspor energií, ktoré sú odpoveďou na otázku, ako postupne nahradiť energetické zdroje, ktoré poškodzujú svetovú klímu a životné prostredie.

Kategórie