Vyjadrenie Greenpeace k údajnému výroku Ľubice Trubíniovej

Tlačová správa - 15. apríla, 2011
Organizácia Greenpeace upozorňuje, že údajný výrok Ľubice Trubíniovej, ktorý sa v posledných dňoch šíri po internete, najmä formou mailových správ, je nepravdivý. Výrok bol uverejnený v českom týždenníku Nový Profit 4. apríla 2011. Redakcia týždenníka už priznala, že išlo o redakčnú chybu a na výrok neexistuje žiaden dôveryhodný zdroj.

Ľubica Trubíniová

Celá správa, ktorá sa šíri po internete znie. "Ja elektrinu k svojmu životu nepotrebujem, ten televízor si kľudne pozriem aj pri sviečkach", povedala Ľubica Trubíniová, riaditeľka organizácie Greenpeace Slovensko a vedúca kampane Za bezjadrové Slovensko.

"Je mi ľúto, že niektorí novinári a bežní ľudia naleteli na novinársku kačicu a jej šírením sa podieľali na verejnej diskreditácii mojej osoby. V Greenpeace už 8 rokov nepracujem, pôsobím v mimovládnej organizácii Občan, demokracia a zodpovednosť, zameranej na ľudské práva a diskrimináciu a angažujem sa v iniciatíve Bratislava otvorene. Ktokoľvek je za týmto ohováraním, svoj cieľ nedosiahne. Verím, že rozmýšľajúci ľudia si napokon utvoria správny názor na tento absurdný výrok i na moju osobu", vyjadrila sa Ľubica Trubíniová.

Týždenník Nový Profit uverejní vo svojom ďalšiom čísle ospravedlnenie voči Ľubici Trubíniovej a organizácii Greenpeace.