Environmentálne výzvy sa nedajú riešiť len všeobjímajúcimi sľubmi

dotazník

Pridať komentár
Publikácia - 1. marca, 2016
Greenpeace Slovensko sa pozrel na to, ako chcú vybrané politické strany kandidujúce vo voľbách riešiť dve kľúčové environmentálne výzvy: ekologickú budúcnosť potravinového systému a riešenie dôsledkov klimatickej zmeny. Organizácia analyzovala volebné programy a strany oslovila aj s dotazníkom. Kandidáti síce odpovedali, že ide o dôležité témy, v ich volebných programoch by však voliči konkrétne opatrenia hľadali len ťažko. Pozrite si dotazník s našimi otázkami aaj s odpoveďami jednotlivých strán.

Ekologické poľnohospodárstvo či návrhy na riešenie dôsledkov klimatickej zmeny. To sú témy, ktoré Greenpeace hľadal vo volebných programoch vybraných strán, kandidujúcich do parlamentu[1]. Oslovil ich tiež s dotazníkom, v ktorom mapoval ich vôľu riešiť reguláciu nebezpečných pesticídov (prepracovanie Národného akčného plánu na dosiahnutie udržateľného používania pesticídov – ďalej len NAP, podporiť moratórium troch účinných látok z radu neonikotínoidov či presadenie zón bez pesticídov) či postoj strán, pokiaľ ide o riešenie dôsledkov klimatickej zmeny.

Dotazník si môžete stiahnuť nižšie. 


[1] Greenpeace Slovensko sa pozrel na programy desiatich politických strán, ktoré sa v prieskumoch pohybovali nad alebo tesne pod hranicou zvoliteľnosti do Národnej rady: SMER-SD, SNS, Most-Híd, OĽaNO NOVA, #Sieť, SaS, KDH, Sme rodina - Boris Kollár, SMK a Strana zelených Slovenska.

dotaznik

žiadne komentáre Pridať komentár

Pridať komentár 

Ak chcete písať komentáre, musíte byť prihlásený